• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Pierwsze badanie u ginekologa (dziewica)

Inżynier

Biegły Uwodziciel
Pierwsza wizyta dziewicy u ginekologa

Dużo o tym było, ale zero precyzji.

Chodzi mi o pierwszą wizytę dziewicy u ginekologa w celu dobrania odpowiednich tabletek antykoncepcyjnych.
Jeszcze nie zaczęliśmy prawdziwych stosunków, dopiero o tym myślimy. Na razie uprawiamy piting, choć nie tak długo(około 2miesiące)i za pewne jeszcze poczekamy na nasz prawdziwy pierwszy raz. Jednak wiadomo, że w końcu to się stanie. Chce dokładnie wiedzieć jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa i wszystko z nią związane i kolejne... Wiadomo tyle, że:
- dziewica jest badana paluchem w odbycie(choć nie zawsze)
- co pół roku są badania kontrolne polegające na? na właśnie.
- musi być przeprowadzona rozmowa i badania w celu wyeliminowania podejżeń o jakieś choroby.

Proszę napiszcie wszystko co wiecie o wizytach u ginekologa a przedewszystkim a tej pierwszej. Najbardziej interesującym mnie zagadnieniem jest panująca atmosfera i uczucia dziewczyny.
Obydwoje szczeże mówiąc jesteśmy przerażeni perspektywą rozebrania się do naga, zebrania śluzu z pochwy, wsadzenia palca w odbyt. Wiadomo, że lekarz to profesjonalist, że to dla niego standard, ale dla mojej Słodziutkiej Dziewczynki nie. Chciałbym być przy tym badaniu i nawet trzymać Ją za rękę(nie śmiać się!). Jak drogie panie czułyście się pierwszy raz podczas takiego badania. Bardzo boję się, żeby Jej nie było źle. Zrozumcie, że dziewczyna to najdroższy skarb i nie cieszy perspektywa tak intymnego "wejścia" osoby trzeciej. Jak to jest podczas takiego badania, dodam że chodzi tu o "pierwszy raz". Być może jesteśmy niedojżali, że obydwoje boimy się i jesteśmy mocno skrępowani. Dlatego najprawdopodobniej odłożymy to, bo i tak pewnie szybko nie zaczniemy, lecz zabezpieczać się(podwójnie)na wszelki wypadek. Myślę, że to oczywiste myśleć w przód bo jak ktoś już napisał po co mieć zmarnowane życie. Najbardziej boimy się reakcji psychicznych jakie może wywołać zebranie śluzu i przedewszystkim palec w odbycie. Czy nie przeraziłyście się pierwszy raz drogie panie?
 

Serenity

Seks Praktykant
Ja mysle ze szkoda ze sie dowiedziales o tym palcu w odbycie. Jakbys poszedl to by sie stalo z zaskoczenia pewnego i byloby po sprawie. Teraz jednak kiedy wiesz ze tak jest twoja psychika gdzies tam w podswiadomosci tworzy katastroficzne scenariujesze natemat palca w tylku. Nie jest tak fatalnie. Jest nieprzyjemnie ale zeby az tak bolalo to tez nie mozna powiedziec. Masz w pewnym momencie niemile uczucie ze popuscisz. To trwa zreszta chwilke.

Jesli chcesz mi zarzucic cos to owszem mialem takie badanie u urologa. Podejrzenie zapalenia pecherza.
Serio mowie da sie przezyc, tylko nie nastawiaiajcie sie tak strasznie na to. To dokladnie taki sam mechanizm jak z pierwszym razem. Cywilizacja wywiera ogromny wplyw i cisnienie na ten pierwszy raz. Byloby owiele latwiej gdyby nie ten ciezar spoleczny przywiazany do tego wydarzenia.
 

Serenity

Seks Praktykant
Ja mysle ze szkoda ze sie dowiedziales o tym palcu w odbycie. Jakbys poszedl to by sie stalo z zaskoczenia pewnego i byloby po sprawie. Teraz jednak kiedy wiesz ze tak jest twoja psychika gdzies tam w podswiadomosci tworzy katastroficzne scenariujesze natemat palca w tylku. Nie jest tak fatalnie. Jest nieprzyjemnie ale zeby az tak bolalo to tez nie mozna powiedziec. Masz w pewnym momencie niemile uczucie ze popuscisz. To trwa zreszta chwilke.

Jesli chcesz mi zarzucic cos to owszem mialem takie badanie u urologa. Podejrzenie zapalenia pecherza.
Serio mowie da sie przezyc, tylko nie nastawiaiajcie sie tak strasznie na to. To dokladnie taki sam mechanizm jak z pierwszym razem. Cywilizacja wywiera ogromny wplyw i cisnienie na ten pierwszy raz. Byloby owiele latwiej gdyby nie ten ciezar spoleczny przywiazany do tego wydarzenia.
 

gonia

Erotoman
re: Pierwsza wizyta dziewicy u ginekologa

jesli chodzi o pierwsza wizyte hmm qrcze wiesz jak ja bylam pierwszy raz u lekarza to rowniez poszlam po tabletki ale ja juz bylam po 1 razie wiec bylam badana juz normalnie a dziewice sa badane albo paluszkiem heh nie wiem gdzie go wklada ale podobno do tyleczka ale w sumie nie koniecznie :) tak mowia wszyscy ale nie znaczy ze tak musi byc moze poprostu plytko wlozyc gdzie indziej :) jesli chodzi o badania kontrolne hemm ja chodze zawsze po recepte lekarka sie pyta i w ogole robi sie cytologie ale to raz na rok...
jesli chodzi o atmosfere najlepiej jak lekarza poleci kolezanka zebybyl sprawdzony ja poszlam do lekarza mojej mamy tzn do kobiety byla bardzo sympatyczna i w ogole zaczela rozmowe o szkole tak zeby mnie zagadac zebym sie nie stresowala zapytala sie o cel wizyty powiedizalam ze proszki i spytala o stosunek zeby wiedziec jak badac pozniej poprosila zebym rozebrala sie od pasa w dol i usiadla na tym dziwnym czyms hihi pomogla mi bo nie wiedzialam jak to zrobic badanie trwalo 2 minuty doslownie chwilke pobrala jakas probke i koniec powiedziala zebym sie ubrala dala skierowanie na pobranie krwi i wyznaczyla termin nastepnej wizyty zebym przyszla z wynikami w celu dobrania odpowiednich proszkow :)
nie masz sie czego obawiac jesli lekarka bedzie symaptyczna jesli powie dziewczyna ze to pierwsza wizyta to potraktuje ja naprawde bardzo milo nie musisz z nia tam wchodzic naprawde samo badanie trwa 2 minuty tylko te wypisywanie i gadanie troszke dluzej :)
ja sie bardzo balam pierwszej wizyty ale jak juz bedzie po to naprawde stwierdzi ze nie bylo tak strasznie :)
wskazane jest pojscie do lekarza skoro uprawiacie peeting bo teraz to roznie bywa i mozna cos zlapac ja jak poszlam mialam jakies zapalenie pochwy i cos tam jeszcze wiec lepiej isc sprawdzic czy wszystko jest w porzadku :)
lekarka jak bedzie dobierala odpowiednie proszki spyta sie o przedzial cenowy to rowniez ustalcie sobie jaka ta mniej wiecej cena ma byc bo to jest miesieczny wydatek... ja mam za 28 zl sa tansze ale to nie znaczy ze musza byc gorsze moje dzialaja rowniez na tradzik sa dobre :)
tak wiec nie ma sie czego bac naprawde przed wizyta zawsze tak jest ale pozniej to jzu bedzie normalka zycze powodzenia :)
 

keytea

Cichy Podglądacz
witam mam pytanie, czy to prawda ze jesli dziewczyna jest dziewica to bada sie ja przez odbyt?czy za pomoca wizernika? i czy lekarz moze stwierdzic u dziewicy ze ma elsatyczna blone i nie bedzie jej bolalo jej rozerwanie podczas pierwszego stosunku?? a i jeszcze czy po przerwaniu krwawi i czy nalezy ja polac zimna woda?? dzieki za odpowiedzi
 

rose

Biegły Uwodziciel
dziewice lekarz zbada przez odbyt.. ale palcem a nie wziernikiem.. a o polewaniu wodą to pierwsze słysze.. odnośnie błony dziewiczej to lekarz może stwierdzić czy nie ma żadnych patologi tzn czy konieczne będzie usunięcie jej przez lekarza czy też nie :)
 

keytea

Cichy Podglądacz
ale czy moze o tak o dziewice zdabac wziernikiem i powiedziec ze ma elastyczna blone i nie bedzie jej balo podczas stosunku?? czy jest w stanie to sprawdzic i tak ocenic? a co z cytologia? czy robi sie ja tylko dziewczynom ktore maja za soba pierwszy raz czy dziewicom tez?? dziekuje za odp

i czy zawsze dziewczyna delikatnie krwawi po przewaniu blony??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koszałek Opałek

Biegły Uwodziciel
Cytologia ma na celu wykrycie raka (nie pamiętam czego) i powinno się ją robić regularnie co jakiś czas.

Co do krwawienia to niekonieczne, zależy jak mocno ukrwiona i unerwiona jest błona. W przypadku moim było tak, że majne lejdi ani w sumie nie krawiła, ani ją specjalnie nie bolało (owszem, na prezerwatywie było trochę krwi a wcześniej przy zabawach palcami również i na nich trochę krwi się pojawiło ale nic szczególnego takiego, aby całą pościel nam zalewało :p )
 

fruktoza

Cichy Podglądacz
no więc tak.
ja byłam niedawno na pierwszym badaniu u ginekologa i jestem bardzo zadowolona :) ponieważ miałam duże obawy właśnie co do tego, że dziewice są badane przez odbyt, ale okazało się, że pan doktor powiedział, że najpierw zobaczy jak to u mnie wygląda, tzn z błoną dziewiczą i w jaki sposób będzie mógł mnie zbadać no i na szczęście podobno jestem na tyle elastyczna, że nie było problemu z badaniem przez pochwę.
cytologię miałam też robioną, ogólnie jestem bardzo mile zaskoczona, bo nie bolało, nie było okropnie, nie było metalowych zimnych przyrządów :wink: tylko cieplutkie (bo zakładany miałam również 'mały wzierniczek' jak to lekarz określił) i generalnie sympatycznie i bez kłopotliwego skrępowania.
także laski - nie bać się !

Koszałek Opałek napisał:
Cytologia ma na celu wykrycie raka (nie pamiętam czego) i powinno się ją robić regularnie co jakiś czas.
szyjki macicy, ponieważ to akurat dotyczy kobiet niezależnie od wieku i przypadki nowotworu tego narządu są najczęstsze (rzadziej występuje np. rak sutka).
badanie należy wykonywać conajmniej raz do roku - wtedy niemal nie ma szans na rozwój komórek rakowych.
więc uprasza się o niewymigiwanie się od wizyty u pana doktora :wink:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

crazy

Cichy Podglądacz
Mam mnóstwo problemów w tym temacie. Po pierwsze prosze o powagę i nie śmianie się ze mnie, jeszcze nikogo o to nie pytałam, bo się wstydze, ale postanowiłam skorzystać z anonimowości internetu.
Czy badanie ginekologiczne jest straszne?? Ja nie wierze, że nie...Poza tym okropnie się wstydzę, nie wiem czy mam wygolić te okolice, czy iść z "buszem", jak się ubrać, bo podobno lepiej w spódnice, żeby nie musieć latać po całym gabinecie bez majtek...Po drugie, lepiej do pana czy do pani?? Mam 18 lat i obawiam się opr, ze tak późno się zgłaszam. Po trzecie o co będzie pytał lekarz?? Ile kosztuje wizyta? I ostatnie już trochę na inny temat...Czy tabletki antykoncepcyjne musi dobierać lekarz, ponieważ mogą wywołać skutki uboczne, czy dlatego, że nie wszystkie działają na każdą kobietę?
Boje się tam iść...................:cry: Wiem, że muszę i chcę....... :cry:
 

Kolorowy

Podrywacz
Co Ty?! chcesz się golić dla lekarza? idz do kobiety jeżeli się wstydzisz... zreszta z tego co wiem to oni wykonują swoją prace bardzo mechanicznie... ubierz się jak Ci wygodnie.
 

fiuuu

Cichy Podglądacz
Koszałek Opałek napisał:
Cytologia ma na celu wykrycie raka (nie pamiętam czego) i powinno się ją robić regularnie co jakiś czas.

Koszałku, wcale nie! Cytologia ma raczej na celu wykrycie grzybicy pochwy, stanu zapalnego i tego typu spraw. O raku pierwsze słyszę. Z rakiem to trzeba już poważniejsze badania robić... Nie cytologię. Bo przecież cytologia to tylko wymaz z pochwy, próbka śluzu.

crazy napisał:
Czy badanie ginekologiczne jest straszne??

Nie jest straszne, Crazy. Warto tylko odpowiednio się psychicznie przygotować i pójść tam ze świadomością, że to tylko lekarz i nowości żadnej mu nie pokażesz rozwierając nogi. Będziesz tylko następną na fotelu. A kiedy już się na owym fotelu znajdziesz to rozluźnij się i nie myśl o lekarzu i całym badaniu... Pomyśl o czymś miłym. O jakiejs miłej chwili.
I najlepiej pierwszy raz zamów sobie u kobiety. Ja byłam pierwszy raz u kobiety, teraz chodze tylko do mężczyzn. Bo są delikatniejsi po prostu. Ale na pierwszy raz - by pozbyć się wstydu - polecam kobietę.
I nie martw się, będzie dobrze! :]
Trzymam kciuki!

Aha, bym zapomniała. Weź może ze sobą kalendarzyki miesiączkowe. Lekarze powinni mieć w to wgląd, by w razie potrzeby móc wyregulować Ci cykle. O co pytają? To zależy od problemu.
Powodzenia!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

crazy

Cichy Podglądacz
Dzięki, dzięki........ale może ktoś mi odpowie na moje wszystkie pytanka? To dla mnie naprawde bardzo ważne...Będę strasznie wdzięczna...
 

Edeq

Podrywacz
Z tego co ja wiem, to lepiej założyć właśnie sukienkę (już napisałaś dlaczego). Jak się nie chcesz golić, to się nie gol, tylko się umyj dobrze ;)
Co do przepisywania tabletek, to musi to robić lekarz, bo on po odpowiednich badaniach wie, jaki masz np. poziom hormonów, a w związku z tym, które tabletki będą dla Ciebie dobre.
A o co będzie pytał lekarz? Pewnie na początek o to, czy jesteś dziewicą (chyba). Pewnie też o cykl miesiączkowy (regularność, intensywność, problemy z tym związane itp.).
Jeśli pójdziesz do publicznego zakładu, to nie zapłacisz za wizytę nic.

Nie jestem kobietą i to, co piszę, to tylko to, co słyszałem od mojej dziewczyny. Ona chodzi od początku do faceta - jednego i tego samego.
 

madzia

Podrywacz
1 o co zapyta to to w jakim celu do niego przyszlas :) ale napewno o miesiaczke... od kiedy miesiaczkujesz czy cykle sa regularne, kiedy wystapila 1 miesiaczka i takie tam :) wtedy powiesz ze chcialabys zaczac brac tabletki antykoncepcyjne i tak wszystko gladko pojdzie :) pozniej to badanie :) jak bylam 1 raz mialam wielkiego schiza ale nie ma sie czego bac. Ostatnio poszlam do Pana doktora to mialam jeszcze wiekszego schiza chociaz to nie byla moja 1 wizyta ale pozytywne mam po wizycie zdanie na jego temat. Jestem zadowolona ze poszlam do niego. Takze to nie ma roznicy bo lekarz czy pan czy pani traktuja to jako swoja prace... a napatrzyli sie juz na niejedna kobiete wiec nie ma czego sie obawiac. Jesli chodzi o depilacje to ja ogolnie na codzien wole miec taki cienki paseczek :) Krzyczec ze sie tak pozno zglosilas nie bedzie.

Ale i tak wszystko zalezy od lekarza... Czy jest mily i jaka atmosfere wprowadzi bo czlowiek jak to czlowiek jeden to zolza 2 jest wporzadku (oczywiscie nie chce Cie straszyc :) )

Wizyta w panstwowych osrodkach kosztuje cale 0 zl :) natomiast w prywatnych gabinetach to zalezy ale przewaznie to chyba 50 zl. A tabletki oczywiscie dobiera Ci lekarz!!
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry