• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Pękła gumka co robić?

Szarka

Erotoman
sii napisał:
no i co ? teraz mam szukac na google moze tych strob bo inaczej to bede ze klamie :lol:

sii - piszac cos na temat szkodliwosci antykoncepcji stosowanej przez 14-latke, powinienes w razie czego podeprzec sie zrodlem, skoro masz taka pewnosc. Poki mi tego nie udowodnisz , nie uwierze Ci, a to dlatego, ze mam inne zdanie na ten temat. Jezeli masz racje, udowodnij ja, a ja Tobie podziekuje za poszerzenie mojej wiedzy.

Ja mam troche wiadomosci na temat Diane 35 i mimo, ze te pigulki sa nazywane antykoncepcja, to ich pierwotne zadanie jest inne, antykoncepcja to uboczne dzialanie - to fakt i moge podac tu min. zrodla, w ktorych ta informacja wystepuje.
 

sii

Biegły Uwodziciel
gonia napisał:
sii napisał:
no i co ? teraz mam szukac na google moze tych strob bo inaczej to bede ze klamie :lol:
jestes tak pusty i zalosny ze az szkoda slow na Ciebie
zanim cos czasem napiszesz to sie zastanow :>

a ty za to jestes ,,310 310"

update.

,,To bardzo ważne, by organizm "rozkręcił się" nieco i gospodarka hormonalna przebiegała prawidłowo, zanim zaczną nią rządzić pigułki. W przeciwnym razie po odstawieniu antykoncepcji kobiecie grożą zaburzenia hormonalne."

,,Pigułki antykoncepcyjne nowej generacji mogą zażywać młode kobiety.
NIE JEST TO PRAWDĄ
Pigułka zażywana przez młode dziewczyny może zakłócić ich cały biologiczny rozwój, dlatego pigułek nie może zażywać kobieta do ukończenia 21 roku życia (nie wcześniej jednak niż 7 lat po pierwszej miesiączce), ze względu na dojrzewanie układu hormonalnego!
Pamiętaj - pigułki nie może zażywać kobieta przed ukończeniem 21 roku życia!"

to z NPR :p przykro mi ale nie mam nic lepszego poki co ....coprawda jak dla mnie tekst z npr.pl nie jest dosc przekonujacy z oczywistych powodow 8) ale poki co nie mam czasu szperac w google...

ps. hah dobra juz nie szukam wiecj bo znalazlem artukul na temat antykoncepcji a wiary i stracilem wiare w ludzi :x
 

Szarka

Erotoman
:shock: pigulki nie mozna zazywac przed ukonczeniem 21 roku zycia :?: :?: :?: NIGDY nie uwierze, ze to napisal lekarz ginekolog albo endokrynolog :!:
 

sii

Biegły Uwodziciel
ja tylko cytuje to co napisali w necie to kcialas to dostalas :lol:

ps. zreszta nie wierze ze w dzisiejszej erze pieniadza i wielkich firm starajacych utrzymac na rynku ktos ci powie prawde. nie wydaje mi sie zeby ktokolwiek z osoba na forum przeprowadzal jakiekolwiek badania na temat szkodliwosc i wplywu pigulek horm. na orgaznim takich i innych ludzi . pozostaje nie wierzy lub wierzyc lekarzom itd itd..

to tak jak z substancjami Epochodnymi, antybiotykami itp.......przeciez lekarz a w wiekszym procencie zawsze polecaja antybiotyk :> bo jest cacy 3 dni i jestes na nogach.......

tylko potem dziwimy sie ze ludzie umieraja na nowotwory np ._. kolega ze szkoy 18 lat rak jelita - jak poszedl do lekarza to mu powiedzial ze ma 3 miesiace zycia - i nagle olsniewa ludzi ze co to sie dzieje jak uwarunkowania genetyczne do nowotworow ma tylko 1/4 z tych co choruje

i pytanie koncowe : warto sie przejmowac ._. ?
 

Szarka

Erotoman
sii napisał:
ja tylko cytuje to co napisali w necie to kcialas to dostalas :lol:

jezeli czerpiesz wiedze z takiech zrodel, Twoje wypowiedzi przestaja mnie juz dziwic ...

sii napisał:
zreszta nie wierze ze w dzisiejszej erze pieniadza i wielkich firm starajacych utrzymac na rynku ktos ci powie prawde. nie wydaje mi sie zeby ktokolwiek z osoba na forum przeprowadzal jakiekolwiek badania na temat szkodliwosc i wplywu pigulek horm. na orgaznim takich i innych ludzi . pozostaje nie wierzy lub wierzyc lekarzom itd itd..

lyknelam troche nauki medycznej w szkole i troszenke co nieco wiem i ZAWSZE szukam takiego lekarza, ktoremu ufam, komu mam wierzyc jak nie lekarzowi ? kto jest wg. Ciebie bardziej wiarygodny lekarz czy informacja ze strony NPR ?

sii napisał:
to tak jak z substancjami Epochodnymi, antybiotykami itp.......przeciez lekarz a w wiekszym procencie zawsze polecaja antybiotyk :> bo jest cacy 3 dni i jestes na nogach.......

pierwsze slysze ...

sii napisał:
tylko potem dziwimy sie ze ludzie umieraja na nowotwory np ._. kolega ze szkoy 18 lat rak jelita - jak poszedl do lekarza to mu powiedzial ze ma 3 miesiace zycia - i nagle olsniewa ludzi ze co to sie dzieje jak uwarunkowania genetyczne do nowotworow ma tylko 1/4 z tych co choruje

sii - olsnij mnie prosze, co ma wspolnego stosowanie antybiotykow z nowotworem jelita grubego ? bo chyba nie uwazasz ze jest to przyczyna tej choroby ? Chyba za malo wiesz...
Ja niestety walczylam z guzem macicy, leczylam sie rok czasu+ 2 operacje i uwiertz, antybiotyk w czasie choroby nowotworowej jest konieczny !!! organizm jest tak bardzo wyniszczony choroba, ze antybiotyki sie podaje wtedy jak witaminki niestety i one szkodza w tym momencie najmniej.


sii napisał:
i pytanie koncowe : warto sie przejmowac ._.

czym sie przejmowac ? bo jezeli glupota ludzka - to jak najbardziej
 

sii

Biegły Uwodziciel
pierwsze slyszysz ze substancje chemiczne E zawarte w 70% pozywenia sa szkodliwe i powoduja zwiekszenia ryzyka nowotworow w szczegolnosci ukladu pokarmowego ? czy moze tego ze stosowanie antybiotykow jest szkodliwe ( i nie wydaje mi sie zebym twierdzil ze to antybiotyki powoduja nowotwory podalem je jako przykald czegos innego jak widac a jest dosc duzy odstep pomiedzy tymi dwoma wypowiedziami ) ? i nie mowie tutaj o o sytuacjach kryzysowych wiec nie odwracaj kota ogonem :|


,,komu mam wierzyc jak nie lekarzowi" zapomnialas chyba ze oni sie tez uczyli a raczej sami badan nie przeprowadzali - wiec ich wiedza takze moze nie miec potwierdzenia i nie zgadzac sie w 100% z tym jak jest rzeczywiscie

,,jezeli czerpiesz wiedze z takiech zrodel, Twoje wypowiedzi przestaja mnie juz dziwic ... "
chcieliscie zebym wam podal tekst zrodlowy - to podalem wycinek z artukuly

i wdyaje mi sie ze jezeli chce sie dowiedziec prawy nalezy poznac takze druga strone . a nie ufac tylko temu co sie podaje do opini publicznej i temu co powie ci lekarz.
 

Szarka

Erotoman
sii napisał:
to tak jak z substancjami Epochodnymi, antybiotykami itp.......przeciez lekarz a w wiekszym procencie zawsze polecaja antybiotyk :> bo jest cacy 3 dni i jestes na nogach.......

tylko potem dziwimy sie ze ludzie umieraja na nowotwory np ._. kolega ze szkoy 18 lat rak jelita - jak poszedl do lekarza to mu powiedzial ze ma 3 miesiace zycia - i nagle olsniewa ludzi ze co to sie dzieje jak uwarunkowania genetyczne do nowotworow ma tylko 1/4 z tych co choruje

zacytowalam Ciebie, NIGDZIE nie napisalam ani slowa na temat, substancji E... czepilam sie TYLKO i WYLACZNIE antybiotykow, piszesz, ze podales je jako przyklad jak to nazwales czegos innego - a mianowicie przyklad czego ? Bo to , ze wszystko w nadmiarze szkodzi jest oczywiste - tak mi sie wydaje dla wszystkich. Wiec po co przyklady antybiotykow ? I co one maja wspolnego z nowotworami ?
 

sii

Biegły Uwodziciel
pozostaje nie wierzy lub wierzyc lekarzom itd itd..

to tak jak z substancjami Epochodnymi, antybiotykami itp.......przeciez lekarz a w wiekszym procencie zawsze polecaja antybiotyk :> bo jest cacy 3 dni i jestes na nogach.......

chodzilo wlasnie o to . a dokladniej ? nie jest w stanie sprawdzic jak dokladnie dzialaja takie substancje ......poniewaz dzialajac dlugotrwalo maja dosc duze skutki ubczone ...a lekarze ida bardzo czesto na latwizne i nawet na glupie ,,chorboki" przepisuja antybiotyk a ludzie biora bo im wygodniej bo to szybciej sie wyjdzie z choroby...no i nie wiem o co chodzi z tymi nowotworami nie napisalem nic takiego przeciez ze to przez antybiotyki :|
kolejne zdanie jest podsumowaniem takowej postawy ludzi i lekarzy - ze takie postepowanie prowadzi do tego i tego
 

Szarka

Erotoman
wybacz sii ale czasem ytrudno mi zrozumiec, o co Ci chodzi, piszesz okropnie chaotycznie .... zaczelismy rozmowe na temat szkodliwosci antykoncepcji u 14-latki a skonczylismy u antybiotykow i substancjach E-pochodnych ....

Jezeli czlowiek czyta, i ma glowe na karku to wie - min. z gazet, ksiazek itp. ze stosowanie w duzych ilosciach antybiotykow jest szkodliwe i skoro ktos sie zgadza na leczenie kataru antybiotykiem - to jest glupkiem.

Zauwaz sii, ze wyciagasz na swiato dzienne sporadyczne przypadki. Z mojego doswiadczenia wynika, ze coraz wiecej lekarzy - szczegolnie pediatrow, stara sie unikac nagminnego stosowania antybiotykow.
I zonowu mam pytanie - skad Ty posiadasz takie dziwne informacje co do stosowania antybiotykow.
 

sii

Biegły Uwodziciel
bo chodze do lekarza ? moja dziewczyna chodzi ? moj ojciec ? matka ? kupa znajomych z rodzina lub poza..? i wiem ze najczesciej dostaja antybiotyki na np angine ...ktora ja lecze w 3 dni bez zadnych antybiotykow :|. bo ogladam telewizje czasem :> ? tam tez maja wywiady statystyki i to nie tanie programy typu UWAGA TVN czy POD NAPIECIEM :F tylko jakie DISCOVERY itp


zreszta zaczelo sie od 14 latki ale chyba temat sie juz wyczerpal bo ona albo jest w ciazy albo nie jest i teraz to juz duzo sie nie zmieni w tym temacie ;/
 

madzia

Podrywacz
przykro mi ale ja tez nieraz czytałam na necie że pigółki powinno sie brać własnie dopiero od ok 20 roku zycia... nie podam źródla bo czytałam to z rok temu i nie pamietam gdzie ale na wielu stronkach taka informacja została podana
 

Endrju

Nowicjusz
Toście się żeście się rozgadaliście się :p :D Sandra robiła test który można już po trzech dniach i nie jest w ciąży. powtórzy go w najbliższym czasie i bedziemy na 100% pewni.. :) aha jeszcze pisała do doradców ginekologów na http://www.wpadka.pl i napisali jej że zagrożenie ciążą jest bardzo małe :) Wię layt. Pozdro. :)
 

p1tbull

Seks Praktykant
No wiec mowilem ci ja wiekszosc osob na forum ze zajsc w ciaze niejest tak latwo jak sie wydaje i zebys sie nieprzejmowal.... No ale masz nauczke teraz i pamietaj o abespieczeniach nastepnym razem zebys niemusial sie przejmowac na zapas nastepnym razem :wink: :wink: :wink:
 

Snaker

Seks Praktykant
A wiecie co mnie najbarzdiej zaskoczyło w tym topicu...
Endriu jeszcze [Czw Cze 23, 2005 9:45 pm] pisał o tym czy rozpocząć współżycie ze swoją "ukochaną" troszcząc się o Nią.. a już [Sob Lip 16, 2005 10:59 pm] po nie całym miesiącu pisze że Ona jest "być może" w ciąży..
Wcześniej chwalony za rozsądek nawet nie posuchał bardziej dośwaidczonych (nie mówię tu o mnie) i starszych... Po co się wcześniej pytał skoro po kilku tygodniach robi to co uważał za "złe i nieodpowiednie na ten wiek"? Nie chcę tutaj prawić jakichś tam morałów... ale na drugi raz jeśli takowy będzie to się Endrju zastanów czy mówić"A", a robić "B" czy nie pytać i robić co uważasz... hormony buzują? Zostaje jeszcez samoobsługa...a z resztą to Twoje życie.. i Jej... :oops:
 

gonia

Erotoman
sii napisał:
bo chodze do lekarza ? moja dziewczyna chodzi ? moj ojciec ? matka ? kupa znajomych z rodzina lub poza..? i wiem ze najczesciej dostaja antybiotyki na np angine ...ktora ja lecze w 3 dni bez zadnych antybiotykow :|. bo ogladam telewizje czasem :> ? tam tez maja wywiady statystyki i to nie tanie programy typu UWAGA TVN czy POD NAPIECIEM :F tylko jakie DISCOVERY itp


zreszta zaczelo sie od 14 latki ale chyba temat sie juz wyczerpal bo ona albo jest w ciazy albo nie jest i teraz to juz duzo sie nie zmieni w tym temacie ;/
sii jakbyś zauwayl Szarka tez o tym napisala,
ale również Ty kontynuowałeś dalsza wymiane zdań a u ciebie można zauważyć brak dalszych argumentow wiec najlepiej sie czegoś czepić i skonczyc temat to akurat jest w Twoim typie
schodzisz z tematu podajesz ze twoi znajomi to Twoja rodzina tamto jestem ciekawa czy tak naprawdę jest czy po prostu nie masz podać nikogo do przykładu i w ogóle skąd wiesz co im wszystkim lekarz przypisuje wszyscy przychodzą do Ciebie i ci mówią? Wiesz ja tez mogę powiedzieć ze ciocia mojego wujka chodzi do lekarza i dal jej to i tamto, ale przecież jak lekarz chce ci przepisać jakiś antybiotyk to zawsze możesz odmówić i poprosić o jakiś syrop albo cos innego czyż nie?
A i nie zwracaj nikomu innemu uwagi że schodzi z tematu bo Ty również to robisz…

Szarka napisał:
zaczelismy rozmowe na temat szkodliwosci antykoncepcji u 14-latki a skonczylismy u antybiotykow i substancjach E-pochodnych ....
 

Szarka

Erotoman
sii napisał:
bo chodze do lekarza ? moja dziewczyna chodzi ? moj ojciec ? matka ? kupa znajomych z rodzina lub poza..? i wiem ze najczesciej dostaja antybiotyki na np angine ...ktora ja lecze w 3 dni bez zadnych antybiotykow :|. bo ogladam telewizje czasem :> ? tam tez maja wywiady statystyki i to nie tanie programy typu UWAGA TVN czy POD NAPIECIEM :F tylko jakie DISCOVERY itp

To po co chodzisz do lekarza skoro nie zgadzasz sie z jego metoda leczenia i sam wiesz lepiej ? jezeli Ci nie odpowiada - to zmien lekarza albo skonsultuj jego metody leczenia z innymi lekrzami, ja tak wlasnie robie. Jeszcze nie slyszalam aby w programach typu UWAGA czy POD NAPIECIEM bylo cos na temat antybiotykow, te programy sa robione w innym celu - po co je przytaczasz jako przyklad ? Zauwazylam, ze podawanie przykladow cos niecelnie Ci wychodzi ...

Piszesz sii - ze Ty angine leczysz w 3 dni bez stosowania antybiotykow, a skad wiesz, czy Twoja choroba jest pochodzenia wirusowego albo bakteryjnego ? Wirusowe zapalenie gardla mozna samemu leczyc i nie sa potrzebne antybiotyki ale bakteryjne, jest grozne dla zdrowia czlowieka.
Nieleczone bakteryjne zapalenie gardla, moze po paru latach wywolac zapalenie miesnia sercowego lub powikłania w postaci ostrego kłębkowego zapalenia nerek i choroby reumatycznej.
 

Endrju

Nowicjusz
Snaker napisał:
A wiecie co mnie najbarzdiej zaskoczyło w tym topicu...
Endriu jeszcze [Czw Cze 23, 2005 9:45 pm] pisał o tym czy rozpocząć współżycie ze swoją "ukochaną" troszcząc się o Nią.. a już [Sob Lip 16, 2005 10:59 pm] po nie całym miesiącu pisze że Ona jest "być może" w ciąży..
Wcześniej chwalony za rozsądek nawet nie posuchał bardziej dośwaidczonych (nie mówię tu o mnie) i starszych... Po co się wcześniej pytał skoro po kilku tygodniach robi to co uważał za "złe i nieodpowiednie na ten wiek"? Nie chcę tutaj prawić jakichś tam morałów... ale na drugi raz jeśli takowy będzie to się Endrju zastanów czy mówić"A", a robić "B" czy nie pytać i robić co uważasz... hormony buzują? Zostaje jeszcez samoobsługa...a z resztą to Twoje życie.. i Jej... :oops:

no niby tak... ale tak wyszło... BŁAGAM WYBACZCIE MOJE NIEGODNE ZACHOWANIE!! :twisted:
 

sii

Biegły Uwodziciel
To po co chodzisz do lekarza skoro nie zgadzasz sie z jego metoda leczenia i sam wiesz lepiej ? jezeli Ci nie odpowiada - to zmien lekarza albo skonsultuj jego metody leczenia z innymi lekrzami, ja tak wlasnie robie.

o co chodzi ? czy ja napisalem ze nie podobaja mi sie lekarze ? albo ci co do nich uczeszczam ? napisalem ze wiekszosc z nich przepisuje na blache rzeczy leki ktore nie powinny byc w takiej sytuacji uzywane. a chodze po to zeby znac przyczyne mojej choroby i jaka ona dokaldnie jest.

Jeszcze nie slyszalam aby w programach typu UWAGA czy POD NAPIECIEM bylo cos na temat antybiotykow, te programy sa robione w innym celu - po co je przytaczasz jako przyklad ? Zauwazylam, ze podawanie przykladow cos niecelnie Ci wychodzi ...
chodzi o to ze to przyklady programow bazujacych na taniej sensacji tak jak gazety fakt i superexpress . z ktorych informacje nalezy dzielic na pol . a te z disv itp to raczej naukowe programy
 

Podobne tematy

Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry