• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Jakie środki antykoncepcyjne stosujesz? Ankieta (2)

Jakie środki antykoncepcyjne stosujesz?

  • pigułki

    Votes: 42 19,3%
  • plastry

    Votes: 4 1,8%
  • zastrzyki

    Votes: 1 0,5%
  • wkładka wewnątrzmaciczna

    Votes: 24 11,0%
  • prezerwatywy

    Votes: 115 52,8%
  • krążek, kapturek dopochwowy

    Votes: 5 2,3%
  • dopochwowe środki plemnikobójcze (globulki, pianki, kremy)

    Votes: 2 0,9%
  • metody naturalne

    Votes: 9 4,1%
  • stosunek przerywany

    Votes: 45 20,6%
  • nie stosuję żadnych

    Votes: 42 19,3%

  • Total voters
    218
Kobieta

SaSy

Podrywacz
Jeś
Normalny, portfel nie jest przeznaczony do przechowywania prezerwatyw, szybciej tam się może "zestarzeć" i zmniejszyć skuteczność. Plus jeśli w nocy dobrze idzie, to mam mieć zapas na cała noc?
li sam chcesz sobie stwarzać problemy to wolna droga. Ja jedynie twierdzę, że tzw. metody naturalne to nie są metody antykoncepcyjne
 
Mężczyzna

wronskjan

Podrywacz
Przekonując, ze metody naturalne to metoda antykoncepcji możesz u niektórych osób wytworzyć fałszywe przekonanie, że tak jest. A to już moze być problem, jeśli ktoś w to uwierzy i zamiast prawdziwej antykoncepcji zacznie stosować kapendarzyk
Nigdzie nie powiedziałem, że jest wysoko skuteczna. To zupełnie inna sprawa.
 
Mężczyzna

wronskjan

Podrywacz
Czyli zakaz posiadania broni w pewnych obszarach nie jest metodą zapobiegania strzelanin, ograniczenia prędkości nie są metodą na zmniejszenie wypadków, zakaz palenia nie jest metodą na ograniczenie dymu tytoniowego.
 
Mężczyzna

S0nia

Nowicjusz
Moja małżonka ze względów zdrowotnych nie może stosować ani spirali, ani zażywać tabletek. A że jestem już dość dojrzałym osobnikiem i nie zamierzam mieć już dzieci, wziąłem odpowiedzialność za antykoncepcję na siebie i zdecydowałem sią na zabieg wazektomii. Długie rozmowy, przeczytane materiały oraz wymiana doświadczeń z kolegą, który jest po takim zabiegu, pomogły mi w podjęciu tej decyzji.
Nie wiem jak inni ale ja to uważam jednak za antykoncepcję.
 
Kobieta

SaSy

Podrywacz
Moja małżonka ze względów zdrowotnych nie może stosować ani spirali, ani zażywać tabletek. A że jestem już dość dojrzałym osobnikiem i nie zamierzam mieć już dzieci, wziąłem odpowiedzialność za antykoncepcję na siebie i zdecydowałem sią na zabieg wazektomii. Długie rozmowy, przeczytane materiały oraz wymiana doświadczeń z kolegą, który jest po takim zabiegu, pomogły mi w podjęciu tej decyzji.
Nie wiem jak inni ale ja to uważam jednak za antykoncepcję.
 
Kobieta

RoseGold

Podrywacz
Czemu tak radykalny sposób?
A gdybyś kiedyś chciała zmienić zdanie w tej kwestii?
Podejmowanie takich nieodwracalnych decyzji jest dość... szokujące.
Proste, nigdy nie chciałam mieć dzieci ani być matką. Nigdy nie miałam instynktu. Nie czuje tego, nie mam tego czegoś co mają matki. Tego... Powołania, chęci. Mogę być ciocią, znajomą i tyle. I tak z tego nie skorzytam to po co mi to. Z doświadczenia powiem że sterylka nie obciąża kobiecego organizmu tak jak hormony. Nie wpływa na wątrobę, nerki, organy. To jeden prosty zabieg, jedna godzinka i po sprawie, są dwie małe nacięcia po bokach na podbrzuszu, dwie małe, 2cm blizny i tyle. Mam 28lat, niebawem 30, i naprawdę to była przemyślana decyzja. Zresztą w przypadku tego zabiegu u sąsiadów zasada jest taka, masz 25lat i masz dziecko, nie masz dzieci ok, masz poniżej 25 lat, przynajmniej jedno dziecko musisz mieć. Wszystko mam, jak miałam, macicę, pochwę, jajniki, okres jest, swój naturalny a nie jak po hormonach, pms jest, wszystko jest tak jak kiedyś było, naturalnie, sama z siebie, jedynie co, to jajowody są przecięte i związane. Tyle. Czucie jest, libido jest, wszystko jest, naprawdę.
 

Podobne tematy

Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry