• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Golicie miejsca intymne? Wasze sposoby i upodobania

Mężczyzna

Image

Erotoman
Jeżeli o higienę chodzi, to mycie się pomaga... A co do komfortu... Natura pozostawiła nam włosy łonowe w określonym celu. Ochrona delikatnej skóry genitaliów przed otarciami i podrażnieniami. Dlatego ich struktura "tam na dole" jest inna, bardziej sprężysta. Radzimy sobie po depilacji wszelkimi dostępnymi sposobami, ale nie zawsze są skuteczne. Chemia vs natura.
Muszę wymienić naciąg w rakiecie, ciekawe, czy z łoniaków będzie dobry, skoro takie sprężyste :D:D
 
Mężczyzna

Quasi

Cichy Podglądacz
Jeżeli o higienę chodzi, to mycie się pomaga... A co do komfortu... Natura pozostawiła nam włosy łonowe w określonym celu. Ochrona delikatnej skóry genitaliów przed otarciami i podrażnieniami. Dlatego ich struktura "tam na dole" jest inna, bardziej sprężysta. Radzimy sobie po depilacji wszelkimi dostępnymi sposobami, ale nie zawsze są skuteczne. Chemia vs natura.
Dowcipna... Twoja teoria może i miała sens, ale w średniowieczu, gdzie higiena osobista nie była tak oczywista jak teraz i gdzie odór spoconego człowieka był na porządku dziennym. Z otarciami też nie mam problemu, więc żadnej chemii nie muszę używać.
 
Mężczyzna

Banisteriopsis2

Erotoman
Twoja teoria może i miała sens, ale w średniowieczu, gdzie higiena osobista nie była tak oczywista jak teraz i gdzie odór spoconego człowieka był na porządku dziennym.
Nie.
Golenie miejsc intymnych nie jest motywowane higieną - przeciwnie, zwiększa ryzyko infekcji intymnych i urazów mechanicznych okolic płciowych. Arabskie, irańskie i tureckie kobiety, które od wieków depilują miejsca intymne, i robiły to również w średniowieczu, były i są na to bardziej narażone.
To kwestia podejścia i mody, nie higieny. Więc @dessi1979 ma rację.
 
Mężczyzna

WhySoSerious?

Biegły Uwodziciel
To jest prawda, włosy spełniają ogromną rolę w tym miejscu, same włosy powodują, że kontakt ma głównie penis w środku pochwy ze skórą. Co oznacza, że ryzyko kontaktu, otarć i innych pierdół jest ograniczony bardzo mocno. Idąc dalej tym śladem, im mniejszy kontakt tym mniejsze ryzyko chorób wnerycznych, bo zatrzymają się na włosach, a nie wtare w skórę.
Jeśli chodzi o golenie to w lato nie ma szans, abym zgolił wszystko na "0", wtedy skóra się odparza, powstają otarcia, dużo więcej potu. Są włoski to jakoś przyjemniej... a druga sprawa golenie na 0 powoduje u mnie potem dużo krostek, nie lubię tego więc maszynka elektryczna i niesety na 0 0 odpada. :p
 

Hajks3

Seks Praktykant
Ja osobiscie zawsze staram sie byc tam na 0. U kobiety szanuje to samo, ale jesli bedzie jakis przystrzyzony paseczek, albo coś innego to nie pogardzę. Jednak tak jak pisałem wolę ogolona cipke
 
Mężczyzna

DarylDixon

Seks Praktykant
Ja tam próbowałem ale żonka powiedziała że mam się zapuścić. Nie wyjaśniła dlaczego. No to się zapuszczam 🤣
może źle ją zrozumiałeś i chodziło jej, że masz się spuścić.... :unsure: nie wiem nie było mnie tam, ale może warto dopytać ;)

a co do tematu to u mnie raz na jakiś czas ogolę, nie mam żadnych upodobań w tym temacie. Jak komu wygodnie
 
Mężczyzna

Aronim

Cichy Podglądacz
U siebie żeby włosy były estetycznie przycięte tak na długość 0,5 - 1cm. Całkowicie gładki czuję się jakoś nieswojo. Klejnoty na gładko.
U najbardziej lubię na gładko, chociaż krótka fryzurką też jest podniecająca.
Najważniejsze, żeby włosy nie przeszkadzały przy seksie oralnym ani jej ani mi. 😁 To jest podstawowy wyznacznik.
 
Mężczyzna

dodod

Nowicjusz
Gole na gładko w dodatku chodze na zabiegi depilacji laserowej ponieważ nie lubie być tam zarośnięty a golić mi się nie chce :) a po goleniu miałem problem wrastających się włosków :)
 
Mężczyzna

WhySoSerious?

Biegły Uwodziciel
Gole na gładko w dodatku chodze na zabiegi depilacji laserowej ponieważ nie lubie być tam zarośnięty a golić mi się nie chce :) a po goleniu miałem problem wrastających się włosków :)
Też mam ten problem, ale nie tylko na włosach łonowych, na twarzy, rękach, nogach, bardzo często wrastają mi włosy pod skórę...
 
Kobieta

dessi1979

Erotoman
Nom, najgorsze jest to, ze dochodzi do zapalenia cebulek włosów i to wygląda bardzo nieatrakcyjnie...
Po pierwsze dobry peeling przed goleniem, po drugie dobry peeling po goleniu (dzień przed i drugiego dnia po goleniu). Najlepiej sprawdza się chemiczny w postaci mieszanki kwasu glikolowego i mlecznego o stężeniu nie mniejszym niż 10%, które dodatkowo nawilżają skórę. Peelingi mechaniczne są niewskazane po goleniu, bo podrażniają, zbyt mocno, już i tak nadwyrężoną ostrzem skórę, ale przed można użyć.
 
Ostatnia edycja:

Podobne tematy

Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry