• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Rubens miał rację?

FianceMan29

Cichy Podglądacz
Odwieczne pytanie - czy ideał istnieje? Uważam, że nie, bo piękno to cnota zewnętrzna (Platon się mylił :). Chciałbym jednak poruszyć kwestię rubensowskich kształtów. Dla wielu - eliminują kobietę jako partnerkę fizyczną, dla innych to pożądana cecha. Należę do tych drugich. Ubostwiam kobiety z szerokimi biodrami, dużymi pośladkami, brzuszek do tego też ma swój urok dla mnie. Jednym słowem pociągają mnie kobiety plus size. A jak jest u Was? Tylko talia osy?
 
Mężczyzna

retnu

Instruktor seksu
Talia osy, jak to elegancko napisałeś, pozwala na parkiecie na absolutnie wszystkie figury...
A jaka kobieta w tańcu, taka i w łóżku i taka poza nim.
 

FianceMan29

Cichy Podglądacz
Talia osy, jak to elegancko napisałeś, pozwala na parkiecie na absolutnie wszystkie figury...
A jaka kobieta w tańcu, taka i w łóżku i taka poza nim.
Zgadzam się, że taniec jest ważny, jednak pozwolę sobie zauważyć, jako certyfikowany tancerz, że kobiety plus size również dobrze radzą sobie na parkiecie i dla Nich są przewidziane specjalne pozy. Jednak masz rację, że podnoszenia "robią robotę". Wizualnie.
 
Mężczyzna

retnu

Instruktor seksu
... jednak pozwolę sobie zauważyć, jako certyfikowany tancerz...
O! Szacun!
Ja jestem tylko zwykłym okazjonalnym dreptaczem skazanym na coroczne rozruszanie kości przed karnawałem, u Willy Elmayer.
Czy w Twoim plus size jest miejsce na panie, o których mówimy puszyste?

A wracając do baroku, w wiki pl znalazłem kilka interesujących obrazów Rubensa.

640px-El_Jard%C3%ADn_del_Amor_%28Rubens%29.jpg

Ogród rozkoszy


394px-The_Three_Graces%2C_by_Peter_Paul_Rubens%2C_from_Prado_in_Google_Earth.jpg

Trzy gracje
 
Mężczyzna

stroiczek

Erotoman
Dla mnie kobiety okrągłe są po prostu piękne. To moje "boginie", choć wiem, że prawdziwe boginie były najprawdopodobniej z kosmosu, ewentualnie były potmkiniami bogów lub pochodziły kobiety z mitycznej Atlantydy.
 
Kobieta

Nefer

Podrywacz
Zarówno ideał, jak i piękno to pojęcie względne. Każdy lubi co innego.

Poza tym każda epoka ma swój kanon piękna. :)
Ja się zastanawiam czy kobiety w czasach Rubensa tak rzeczywiście wyglądały czy były to tylko marzenia o ich wyglądzie.
 
Mężczyzna

stroiczek

Erotoman
@Nefer
Podczas "małej epoki lodowcowej" ludzie byli w Europie szczupli, a nadwaga oznaczała zamożność. Jeszcze 100 lat temu nawet Amerykanie byli szczupli. Nie było takiego dostępu do cukru, dzięki czemu kalorie pobierane w spożywany m tłuszczu były spalane.

Na obrazach Rubensa kobiety nie są otyłe. Są okrągłe i piękne. Piękno względne nie jest, bo jest wrodzone.
Współcześnie sporo kobiet z nadwagą jest bardzo pięknych. Mogą sobie pozwolić na nadwagę.
 
L

lingster

Guest
Jeszcze 100 lat temu nawet Amerykanie byli szczupli. Nie było takiego dostępu do cukru, dzięki czemu kalorie pobierane w spożywany m tłuszczu były spalane.
Nie od dziś wiadomo, że ewolucja wyglądu człowieka jest w dużej mierze związana z jego dietą. Rośnie procent ludzi otyłych i z nadwagą, bo coraz więcej w sklepach śmieciowego lub modyfikowanego jedzenia, a komu by się chciało stać przy garach? Takie czasy, wszystko szybko i na wczoraj.
 
Mężczyzna

retnu

Instruktor seksu
Na obrazach Rubensa kobiety nie są otyłe. Są okrągłe i piękne. Piękno względne nie jest, bo jest wrodzone.
Współcześnie sporo kobiet z nadwagą jest bardzo pięknych. Mogą sobie pozwolić na nadwagę.
W naszej kulturze tu i teraz są postrzegane jako otyle. A dosadniej: popatrz na kobietę, a będziesz wiedział dlaczego jej pies i dzieci tez są zapasione.
Z drugiej strony wszyscy mamy w oczach, moim zdaniem, niesmaczne szkielety na wybiegach.... Straszne!
A z trzeciej strony, w każdym towarzystwie kobiety o których mówimy: puszyste, są ich dusza.
Jak to robią?
Nie wiem.
Ale są.
 
Mężczyzna

stroiczek

Erotoman
Te szkielety z piersiami o wielkości podstawka do herbaty to wzorzec piękna, ale w opinii kobiet. Kobiety są bowiem bardziej perwersyjne.
 
Kobieta

mrumru

Erotoman
Nie od dziś wiadomo, że ewolucja wyglądu człowieka jest w dużej mierze związana z jego dietą. Rośnie procent ludzi otyłych i z nadwagą, bo coraz więcej w sklepach śmieciowego lub modyfikowanego jedzenia, a komu by się chciało stać przy garach? Takie czasy, wszystko szybko i na wczoraj.
No niestety. We wszystkim(nawet w ketchupie, wędlinie, majonezie, jogurtach, etc) jest dodawany cukier i inne ulepszacze smaku. Chleb, w sumie podstawa żywienia, jest jak tablica mendelejewa. 🤷🏼‍♀️
Prowadzi to do cukrzycy typu B, braków witamin w organizmie, wypłukiwaniu minerałów z organizmu. Łatwiej wziąć z półki gotowca, niż postać chwilę przy garach.
 
Mężczyzna

stroiczek

Erotoman
Niewykluczone, że te malutkie piersi są uważane za ładne właśnie przez kobiety, które również nie mają dużego biustu...
Natura jest okrutna także dla kobiet. Bogowie nie każdego obdarzają pięknem.
 
Mężczyzna

retnu

Instruktor seksu
Byc może i to właśnie jest piękne, bo każdy z nas ma wolny wybór w zaspokojeniu własnego poczucia/wyczucia urody.
Trochę inaczej jest na zawodowej niwie gdzie otyłość, otyłość, a nie puszystość, odgrywa znaczącą role w przyjęciu do pracy.
I tutaj nie ma enigmatycznego: zmiłuj się.
 
Mężczyzna

stroiczek

Erotoman
No cóż, okrąglutka piękność mogłaby budzić zazdrość wychudzonej i zajętej tylko pracą szefowej. Mogłaby zepsuć coś w zespole.
 
Ostatnia edycja:
Mężczyzna

retnu

Instruktor seksu
🙂
Mogły.
Pracuje w branży metalowej, gdzie obowiązuje zasada 2+2=4, a nie może byc 4.
Autentyczne i w wykonaniu kobiety ++++
Jak pokazały studia, owe panie nie sa zdolne do przestrzegania produkcyjnych rygorów, a to dysklasyfikuje je na rynku pracy.
Oczywiście sa wyjątki, ale tylko wyjątki od zasady.
Dlatego uważam, ze 40 kg na każdym biodrze jest nie tylko zaniedbaniem, ale i filozofia życia. A to juz nie przystaje do rzeczywistości w jakiej chcą funkcjonować jako kobiety.
 
Mężczyzna

stroiczek

Erotoman
Nie znam tej branży metalowej.
Widzę za to, że kobiety odchudza sama praca, związana z nią bezdzietność i stres.
A kobiety plus size są bardziej zadowolone z życia, mają też margines błędu. A to wszystko dzięki bezwzględnym prawom natury.
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry