• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Sklepy internetowe (polecamy i opiniujemy)

Kobieta

Sandra1981

Cichy Podglądacz
że co?? gwarantem jest sprzedający? nie myl gwarancji z rękojmią bo nie mam pojęcia o tych dwóch faktach.
Serio jeszcze pośrednicy są gwarantami - jebłam.

Rękojmia to według kodeksu cywilnego regulacja dotycząca odpowiedzialności sprzedawcy za wadliwy towar. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę fizyczną lub prawną. Jest to jedna z dwóch (obok gwarancji) możliwości reklamowania niezgodnego z umową produktu.Rękojmia ma charakter obiektywny. To oznacza że odpowiedzialność sprzedawcy powstaje z mocy prawa, gdy już po zakupie – ale przed upływem wskazanego w ustawie terminu – ujawni się niezgodność towaru lub jego wadliwość. Nie ma tutaj znaczenia, czy sprzedawca ponosi winę za istnienie wady.

Co konsumenta obchodzą jacyś pośrednicy, on zawarł umowę ze sprzedawcą.
 
Kobieta

AgaAgnieszka

Dominujący
Rękojmia to według kodeksu cywilnego regulacja dotycząca odpowiedzialności sprzedawcy za wadliwy towar. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę fizyczną lub prawną. Jest to jedna z dwóch (obok gwarancji) możliwości reklamowania niezgodnego z umową produktu.Rękojmia ma charakter obiektywny. To oznacza że odpowiedzialność sprzedawcy powstaje z mocy prawa, gdy już po zakupie – ale przed upływem wskazanego w ustawie terminu – ujawni się niezgodność towaru lub jego wadliwość. Nie ma tutaj znaczenia, czy sprzedawca ponosi winę za istnienie wady.

Co konsumenta obchodzą jacyś pośrednicy, on zawarł umowę ze sprzedawcą.
no i pokazałaś że nie rozróżniasz gwarancji od rękojmi. Odpowiadając mi, że gwarantem jest sklep odpowiedzialny z tytułu rękojmi. (Znaczyłam nie myl gwarancji z rękojmią a Ty mi udowadniasz co to jest rękojmia w odpowiedzi na to kto jest gwarantem)

Sama napisałaś że do reklamacji musi ustosunkować się hurtownik. Hurtownik ma w dupie co odpowie sklep w ramach rękojmi kupującemu.
Klient składa reklamację do sklepu w którym kupił towar, natomiast sklep niestety musi się wyrobić w terminie 14 dni w hurtowni z której ten towar przyszedł.
Dwa to czy sklep istnieje czy nie nie ma znaczenia do rękojmi jako takiej. Nawet można zamknąć sklep a odpowiedzialność jest podmiotu prowadzącego sklep a nie samego sklepu jako miejsca czy instytucji.
 
Kobieta

Sandra1981

Cichy Podglądacz
no i pokazałaś że nie rozróżniasz gwarancji od rękojmi. Odpowiadając mi, że gwarantem jest sklep odpowiedzialny z tytułu rękojmi. (Znaczyłam nie myl gwarancji z rękojmią a Ty mi udowadniasz co to jest rękojmia w odpowiedzi na to kto jest gwarantem)

Sama napisałaś że do reklamacji musi ustosunkować się hurtownik.
Ale ty jesteś ciężka- ewidentnie w ogóle nie rozumiesz co się do ciebie pisze. Nie wiem w ogóle skąd ty wytrzasnęłaś we wcześniejszym poście słowo pośrednik.

Zapamiętaj sobie raz na zawsze że dropshipping nie jest formą sprzedaży a formą logistyczną. To że w mowie potocznej ktoś używa sformułowania że sprzedaje metodą dropshippingu nie znaczy że jest to forma sprzedaży. Klient kupuje towar ze sklepu, i to sklep wystawia mu dowód zakupu czyli paragon. Hurtownia wysyła towar do klienta ale fakturę w sprzedaży przesyła do sklepu. Różnica między zwykłym sklepem internetowym a dropshippingiem jest tylko taka że w dropshippingu nie posiada magazynu ale hurtownia formalnie tylko przechowuje towar.

W dropshippingu nie funkcjonuje sformułowanie pośrednik. Dlatego że przed sprzedaniem towaru klientowi sklep musi go wcześniej kupić od hurtowni która go jedynie wyśle w jego imieniu. Skoro więc najpierw wklepujesz w program fiskalny fakturę zakupu towaru a następnie w oparciu o ten zakup wystawiasz klientowi paragon to powiedz mi gdzie ty tu widzisz pośrednika ? Jak przeczytałam tą bzdurę którą mi napisałaś to już wiem że nie jesteś dla mnie żadnym partnerem do rozmowy.

A na koniec, punktu widzenia umów cywilnoprawnych stronami umowy kupna sprzedaży są kupujący i sprzedający. sprzedawca ponosi pełną odpowiedzialność za towar przed klientem. W dropshippingu jest to obciążone pewnym mankamentem, ponieważ na rozpatrzenie reklamacji jest 14 dni. W momencie w którym klient złoży reklamację do sklepu, sklep musi rozpatrzyć tą reklamację w 14 dni. Jeżeli jednak sklep działa w dropshippingu, to też wysyła ten towar na reklamację tylko do hurtowni. I teraz hurtownia ma 14 dni na rozpatrzenie reklamacji sklepu. Ponieważ już tracimy czas na wysyłkę towaru do hurtowni istnieje ryzyko że sklep nie zdąży rozpatrzeć reklamacji w ciągu 14 dni. Od samego początku to pisałam.

Zapamiętaj sobie jeszcze raz i wbij to do głowy, że dropshipping został nazwany metodą sprzedaży tylko i wyłącznie w mowie potocznej i tak sobie po prostu funkcjonuje, natomiast oficjalnie jest to forma logistyki.



Dalszą dyskusję z kimś to nie ma w tej materii żadnej wiedzy uważam za bezcelową

Dropshipping jest modelem logistycznym sprzedaży za pośrednictwem internetu, polegający na przeniesieniu procesu wysyłki towaru na dostawcę
 
Ostatnia edycja:
Kobieta

AgaAgnieszka

Dominujący
@Konik121 weź usuń kompletnie tą dyskusję odnośnie praw klienta i sklepów bo to wprowadzenie w błąd każdego kto z tej rady skorzysta. To jest zwyczajne kłamstwo i nieznajomość prawa.
 
Mężczyzna

adam515

Cichy Podglądacz
Zamawiałem ostatnio z n69.pl i mam bardzo pozytywne doświadczenia. Zgodnie z deklaracją, paczka zamówiona koło południa dotarła do paczkomatu następnego dnia.

Sama strona internetowa wygląda spoko: do większość zabawek jest prezentacja wideo, dane techniczne, opis. Asortyment całkiem szeroki, dla mnie przynajmniej w zupełności wystarczający. Sporo znanych marek, trochę tańszych produktów ale bez bezimiennych produktów
 
Mężczyzna

xtasyhub

Cichy Podglądacz
na xtasyhub.pl zamówienia przed 14 wysyłane są tego samego dnia i zwykle docierają następnego dnia. Co do asortymentu jest prawie 5 tys. produktów z różnych kategorii. Produkty tanie i premium jest też półka średnia myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. NIE MA w sprzedaży CHIŃCZYKÓW. Serdecznie zapraszam i jeśli będą jakieś uwagi proszę pisać na pewno pomoże mi to w usprawnieniu serwisu.
 
Mężczyzna

unn90

Cichy Podglądacz
Jeżeli sex shop online to śmiało mogę polecić SuperSexShop.pl
Asortyment to około 18 000 produktów każdej maści. Od soft po BDSM. Bielizny też tysiące..
Cenę zbija się kuponem SUPER20 (-20%)
Od 200zł darmowy transport z przedpłatą.
Prosty sklep z intuicyjną wyszukiwarką. Te nowe sklepy z nowoczesnymi skórkami mi nie leżą :(
 
Mężczyzna

Tub77

Cichy Podglądacz
Również polecam sklep online Pinkvelvet.pl, trafiłem przypadkowo, zrobiłem zakupy przez Allegro i dostałem kod rabatowy do tego sklepu. Dużo asortymentu w różnych cenach, tańsze, droższe co kto lubi, ale mam wrażenie, że taniej niż w innych sklepach i co najważniejsze szybko zrealizowali zamówienie.
 
Mężczyzna

crab_knight_35

Cichy Podglądacz
Witam, myślałem żeby uzupełnić kolekcję o coś bardziej "egzotycznego". Czy są tutaj osoby które korzystały z usług sklepu www.bad-wolf.com.pl ?
Z tego co słyszałem to mają naprawdę dobrą jakość dużo się naczytałem że są ogromne poślizgi lub brak kontaktu. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat?
 
Kobieta

TylkoMy

Cichy Podglądacz
Zamawiałem ostatnio z n69.pl i mam bardzo pozytywne doświadczenia. Zgodnie z deklaracją, paczka zamówiona koło południa dotarła do paczkomatu następnego dnia.

Sama strona internetowa wygląda spoko: do większość zabawek jest prezentacja wideo, dane techniczne, opis. Asortyment całkiem szeroki, dla mnie przynajmniej w zupełności wystarczający. Sporo znanych marek, trochę tańszych produktów ale bez bezimiennych produktów
N69 bardzo dobry. Można również dokonać zakupu na miejscu niestety tylko w Warszawie.
Drugim polecany przeze mnie sklepem jest secretplace.pl. Mają też dwa sklepy stacjonarne - Warszawa i Poznań.
Oba wymienione przeze mnie sklepy działają też na allegro.
 
Mężczyzna

herodon

Cichy Podglądacz
Czy zauważyłyście że męskie zabawki erotyczne są dużo gorzej postrzegane niż te damskie? Mam wrażenie że oswoiliśmy się już z wibratorami, pingwinkami czy kulkami gejszy u kobiet. Natomiast jeśli facet chce kupić sobie np. sztuczną pochwe, właśnie kulki analne czy jakaś inną zabawkę to jest uznawany za zboczeńca i oblecha.

Swoją drogą polecam ten sklep: https://redarena.pl/akcesoria-erotyczne Dyskretna wysyłka i dobre ceny akcesoriów erotycznych.
 
Mężczyzna

td2003

Nowicjusz
jeśli facet chce kupić sobie np. sztuczną pochwe, właśnie kulki analne czy jakaś inną zabawkę to jest uznawany za zboczeńca i oblecha.
Niestety tak jeszcze jest, w naszym kraju wciąż mamy do nadrobienia sporo mentalnych zaległości w tym temacie. Zwróć uwagę na to, że na różnych zachodnich stronach (czy nawet na YouTube) wideorecenzje męskich zabawek typu np. masturbatory, pochwy itp. prowadzone są przez facetów, którzy najczęściej opisują swoje własne wrażenia z ich użytkowania. A w Polsce najczęściej recenzje właśnie męskich toysów nagrywane są przez kobiety. Przecież to jakiś absurd ale pewnie wynika to z uprzedzeń facetów przed opowiedzeniem przed kamerą, że np. przetestowali takie i takie urządzenie wraz z rzetelną opinią nr. wrażeń. A te uprzedzenia zapewne biorą się właśnie z takiego podejścia, o jakim napisałeś (że na pewno zbok, homo albo przynajmniej życiowy nieudacznik, który nie ma kobiety i musi się ratować sztucznymi waginami).
I podejrzewam, że jeszcze długo się to u nas nie zmieni (choć bardzo chciałabym się mylić).
 
Mężczyzna

Banisteriopsis2

Erotoman
na różnych zachodnich stronach (czy nawet na YouTube) wideorecenzje męskich zabawek typu np. masturbatory, pochwy itp. prowadzone są przez facetów, którzy najczęściej opisują swoje własne wrażenia z ich użytkowania. A w Polsce najczęściej recenzje właśnie męskich toysów nagrywane są przez kobiety.
Widać polskie kobiety częściej są wolne od pewnych rodzajów pruderii niż polscy mężczyźni.
Na tej samej zasadzie, swego czasu "Playboy" wzbraniał się przed wzmiankami o peggingu i ogólnie penetracji analnej względem mężczyzn, a pisał o tym "Cosmopolitan".
- wypowiedź wprawdzie z 2016, choć od tego czasu chyba niewiele się w tej materii zmieniło.
Notabene, autorka tej wypowiedzi również recenzuje gadżety - w tym także te dla panów.
:)
 

Podobne tematy

Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry