• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Sklepy internetowe (polecamy i opiniujemy)

Kobieta

AgaAgnieszka

Dominujący
Tak napisałaś to pod nazwą sensu, tylko powiedz mi jakim cudem oni są na Ceneo od 2020 roku ??
to że sklep internetowy działa i został przedany kolejnej firmie to nic nie znaczy. Strona to jedno, firma która bierze odpowiedzialność to drugie.

Niesamowite udało im się sfałszować datę rejestracji konta na Ceneo ??
aha czyli Ceneo jest rejestrem firm - no spoko idź dalej tym torem. Kij że ktoś inny jest prawnie odpowiedzialny grunt że sklep przeszeł już przez "parę rąk"
Rozumiem reklamacje potem składasz do Ceneo a nie do podmiotu odpowiedzialnego. No spoko.

Nawiasem mówiąc i tak robi się w balona takich ludzi jak Ty. Idziesz do takiego własciciela a on mówi sorry firma działa od roku więc nie odpowiadam za to co było 2 lata temu. Ale nie lepiej się kłócić kimś kto się takową odpowiedzialnością zajmuje. :)
 
Kobieta

AgaAgnieszka

Dominujący
może i część oferty mają na stałe na magazynach ale to znaczy, że jakieś egzotyki zamawiają dopiero jeśli ktoś tego potrzebuje i zamówią jakiś zapas by było na czarną godzinę
Chodliwe towary są na stanie. Część jest na hurtowni w Polsce i z ich baz ilościowych korzystają. Choć 30 dni to wygląda jak Chiny a nie Polska. Choć może to być kwestia umowy o dostawie i minimach logistycznych.
 
Kobieta

Sandra1981

Cichy Podglądacz
ciekawe dlaczego do 30 dni - nie to wcale nie jest dopiero dostarczanie towaru do sklepu :) :) :)
Tu na przykład rozwieje twoje wątpliwości. Niektóre przedmioty- meble lub maszyny do seksu możesz zamówić u producenta, lecz dopiero po złożeniu są konstruowane. Wiem że jeszcze jakiś czas temu było tak na przykład w przypadku firmy kick Johnson
to że sklep internetowy działa i został przedany kolejnej firmie to nic nie znaczy. Strona to jedno, firma która bierze odpowiedzialność to drugie.

aha czyli Ceneo jest rejestrem firm - no spoko idź dalej tym torem. Kij że ktoś inny jest prawnie odpowiedzialny grunt że sklep przeszeł już przez "parę rąk"
Rozumiem reklamacje potem składasz do Ceneo a nie do podmiotu odpowiedzialnego. No spoko.

Nawiasem mówiąc i tak robi się w balona takich ludzi jak Ty. Idziesz do takiego własciciela a on mówi sorry firma działa od roku więc nie odpowiadam za to co było 2 lata temu. Ale nie lepiej się kłócić kimś kto się takową odpowiedzialnością zajmuje. :)
Nie wiesz mamy 21 wiek i firmy ulegają przekształceniom. Wytłumaczę ci to łopatologicznie- na przykład sklep funkcjonuje sobie przed kilka lat jako działalność gospodarcza a z czasem pojawia się wspólnik i razem wspólnie zakładają spółkę z o.o. i ty kierujesz się datą przekształcenia czyli datą założenia spółki z o.o
 
Mężczyzna

radas96

Nowicjusz
to że sklep internetowy działa i został przedany kolejnej firmie to nic nie znaczy. Strona to jedno, firma która bierze odpowiedzialność to drugie.

aha czyli Ceneo jest rejestrem firm - no spoko idź dalej tym torem. Kij że ktoś inny jest prawnie odpowiedzialny grunt że sklep przeszeł już przez "parę rąk"
Rozumiem reklamacje potem składasz do Ceneo a nie do podmiotu odpowiedzialnego. No spoko.

Nawiasem mówiąc i tak robi się w balona takich ludzi jak Ty. Idziesz do takiego własciciela a on mówi sorry firma działa od rok
otóż to - skoro dany sklep zmienia właścicieli jak rękawiczki nie wiadomo do końca jak bedą chcieli realizować problemy od innych właścicieli - zawsze mogą powiedzieć ALE to nie nasze
 
Kobieta

Sandra1981

Cichy Podglądacz
to że sklep internetowy działa i został przedany kolejnej firmie to nic nie znaczy. Strona to jedno, firma która bierze odpowiedzialność to drugie.

aha czyli Ceneo jest rejestrem firm - no spoko idź dalej tym torem. Kij że ktoś inny jest prawnie odpowiedzialny grunt że sklep przeszeł już przez "parę rąk"
Rozumiem reklamacje potem składasz do Ceneo a nie do podmiotu odpowiedzialnego. No spoko.

Nawiasem mówiąc i tak robi się w balona takich ludzi jak Ty. Idziesz do takiego własciciela a on mówi sorry firma działa od roku więc nie odpowiadam za to co było 2 lata temu. Ale nie lepiej się kłócić kimś kto się takową odpowiedzialnością zajmuje. :)
Nieprawda, ponieważ przy większości przekształceń umowy są nadal wiążące. Każde przekształcenie firmy w spółkę z o.o to teraz jest po prostu ucieczka przed podatkami i zus
 
Mężczyzna

radas96

Nowicjusz
Nie wiesz mamy 21 wiek i firmy ulegają przekształceniom. Wytłumaczę ci to łopatologicznie- na przykład sklep funkcjonuje sobie przed kilka lat jako działalność gospodarcza a z czasem pojawia się wspólnik i razem wspólnie zakładają spółkę z o.o. i ty kierujesz się datą przekształcenia czyli datą założenia spółki z o.o
tylko jeśli firma dokonuje przekształcenia to jednak zachowa swoje dane identyfikacyjne (a skoro jednak historia danych spółek pojawiała się od dat X późniejszych jak załozenie CENEO to coś tu jest nie tak)
 
Kobieta

Sandra1981

Cichy Podglądacz
otóż to - skoro dany sklep zmienia właścicieli jak rękawiczki nie wiadomo do końca jak bedą chcieli realizować problemy od innych właścicieli - zawsze mogą powiedzieć ALE to nie nasze
otóż to - skoro dany sklep zmienia właścicieli jak rękawiczki nie wiadomo do końca jak bedą chcieli realizować problemy od innych właścicieli - zawsze mogą powiedzieć ALE to nie nasze
Jesteś w błędzie, spółka zoo powstaje złączonych działalności gospodarczych. Jeżeli jakiś sklep funkcjonował jako działalność gospodarcza to ta działalność gospodarcza wchodzi w kapitał spółki a tym samym wszystkie jej długi wierzytelności i zobowiązania wchodzą w kapitał spółki.
 
Kobieta

AgaAgnieszka

Dominujący
Tu na przykład rozwieje twoje wątpliwości. Niektóre przedmioty- meble lub maszyny do seksu możesz zamówić u producenta, lecz dopiero po złożeniu są konstruowane. Wiem że jeszcze jakiś czas temu było tak na przykład w przypadku firmy kick Johnson
Czyli to nie jest dopiero dostarczanie do sklepu. Nieeee to jest dopiero produkcja i dostarczanie. Ale wiadomo to nie o to chodzi.
Nie wiesz mamy 21 wiek i firmy ulegają przekształceniom. Wytłumaczę ci to łopatologicznie- na przykład sklep funkcjonuje sobie przed kilka lat jako działalność gospodarcza a z czasem pojawia się wspólnik i razem wspólnie zakładają spółkę z o.o. i ty kierujesz się datą przekształcenia czyli datą założenia spółki z o.o
Ale powtórzę Ci kolejny raz podałam datę przed przekształceniem.
Dwa dalej jest ten sam problem kto inny odpowiada za sklep bo to nie jest przekształcenie (nie da się tak przekształcić firmy jeśli dochodzi wspólnik ponieważ to są różne formy prowadzenia działalności i tym samym wracamy do tego kto odpowiada za ten sklep, jeśli jest działalność a potem sklep przejmuje osoba prawna czyli spółka to za czasów działalności spółka nie odpowiada prawnie, ponieważ to nie są tożsame działalności. Owszem spółkę xxx można zamienić w spółkę yyy choć jak dochodzi wspólnik to spółka nie zmienia formy prawnej)
Kolejne: skąd wiesz że sklep nie został sprzedany innej spółce? bo zakładasz ze skoro sklep był na ceneo to nic się w nim nie zmieniło? błędne i bardzo szkodliwe myślenie, handel nawet spółkami żeby było ze istnieje od lat jest bardzo intratnym biznesem.
ps. Przekształcenie to cholerna robota i nikomu jej nie życzę.
 
Kobieta

Sandra1981

Cichy Podglądacz
tylko jeśli firma dokonuje przekształcenia to jednak zachowa swoje dane identyfikacyjne (a skoro jednak historia danych spółek pojawiała się od dat X późniejszych jak załozenie CENEO to coś tu jest nie tak)
No tak tylko że konto na Ceneo należało do działalności gospodarczej x. Spółka powstała z działalności x oraz y. Działalności gospodarcze łącząc się w spółkę z o.o wnoszą w tą spółkę z o.o wszystkie swoje zobowiązania i wierzytelności. Skoro jakiś sklep płaci za reklamę w Ceneo to znaczy że było to kosztem jego działalności gospodarczej czyli są to jego wierzytelności i one wchodzą w kapitał spółki także konto na Ceneo przechodzi na własność spółki
 
Kobieta

AgaAgnieszka

Dominujący
tylko jeśli firma dokonuje przekształcenia to jednak zachowa swoje dane identyfikacyjne (a skoro jednak historia danych spółek pojawiała się od dat X późniejszych jak załozenie CENEO to coś tu jest nie tak)
nie zawsze zachowuje te same dane: to zależy od wielu czynników. Można mieć po spółce jawnej zamienionej na z o.o. inny NIP gdyż jawna to spółka prawa handlowego ale nie posiadająca osobowości prawnej a spółka z o.o. ma już ta osobowość.
 
Kobieta

AgaAgnieszka

Dominujący
No tak tylko że konto na Ceneo należało do działalności gospodarczej x. Spółka powstała z działalności x oraz y. Działalności gospodarcze łącząc się w spółkę z o.o wnoszą w tą spółkę z o.o wszystkie swoje zobowiązania i wierzytelności. Skoro jakiś sklep płaci za reklamę w Ceneo to znaczy że było to kosztem jego działalności gospodarczej czyli są to jego wierzytelności i one wchodzą w kapitał spółki także konto na Ceneo przechodzi na własność spółki
Nie ma czegoś takiego jak działalność jednoosobowe łączące się w spółkę, można wnieść działalność do spółki jednak spółka nie będzie następcą prawnym działalności.
 
Mężczyzna

radas96

Nowicjusz
nie zawsze zachowuje te same dane: to zależy od wielu czynników. Można mieć po spółce jawnej zamienionej na z o.o. inny NIP gdyż jawna to spółka prawa handlowego ale nie posiadająca osobowości prawnej a spółka z o.o. ma już ta osobowość.
ale REGON i KRSy w niej dalej zostają takie same - nawet po przekształceniu i w sumie w taki sposób jestesmy w stanie prześledzić losy firmy
 
Kobieta

Sandra1981

Cichy Podglądacz
Nie ma czegoś takiego jak działalność jednoosobowe łączące się w spółkę, można wnieść działalność do spółki jednak spółka nie będzie następcą prawnym działalności.
No cóż odkąd pamiętam żeby założyć spółkę z o.o trzeba było minimum dwóch wspólników z których każdy posiadał działalność gospodarczą i ona łączyła się w jedną spółkę z o.o rejestrowano w sądzie
 
Kobieta

AgaAgnieszka

Dominujący
Nieprawda, ponieważ przy większości przekształceń umowy są nadal wiążące. Każde przekształcenie firmy w spółkę z o.o to teraz jest po prostu ucieczka przed podatkami i zus
Ucieczka przed podatkami? kpisz czy o drogę pytasz? Nie masz pojęcia o czym piszesz.
Jeśli jest przekształcenie a nie wniesienie JDG do spółki. Jeśli jest przekształcenie to w KRS jest takowa adnotacja, i wtedy faktycznie jest następcą prawnym. Jednak koszt przekształcenia i formalności są tak wielkie że prościej założyć nową spółkę i zacząć od nowa wprowadzając aportem majątek JDG jako wkład do spółki.
 
Kobieta

Sandra1981

Cichy Podglądacz
Ja generalnie mam wrażenie że myśmy trochę uciekli od tematu. Jeszcze raz podkreślam że we wszystkich wymienionych sklepach zakupy robiłam minimum 2 lata. Dalszą dyskusję w tym temacie uważam że całkowicie bezcelową, jeśli macie inne zdanie to ja to szanuję ale swojego nie mam zamiaru zmieniać. I mimo to dziękuję za zwrócenie mi uwagi odnośnie 30-dniowego terminu oczekiwania, mój błąd bo nie doczytałam regulaminu :/
 
Kobieta

AgaAgnieszka

Dominujący
No cóż odkąd pamiętam żeby założyć spółkę z o.o trzeba było minimum dwóch wspólników z których każdy posiadał działalność gospodarczą i ona łączyła się w jedną spółkę z o.o rejestrowano w sądzie
wystarczy jeden wspólnik ale wtedy nie ucieknie się od ZUS.
I wspólnicy spółek z osobowością prawną nie muszą mieć żadnej działalności. Spółka wtedy jest spółką osób fizycznych.
 
Kobieta

AgaAgnieszka

Dominujący
Ja generalnie mam wrażenie że myśmy trochę uciekli od tematu. Jeszcze raz podkreślam że we wszystkich wymienionych sklepach zakupy robiłam minimum 2 lata. Dalszą dyskusję w tym temacie uważam że całkowicie bezcelową, jeśli macie inne zdanie to ja to szanuję ale swojego nie mam zamiaru zmieniać. I mimo to dziękuję za zwrócenie mi uwagi odnośnie 30-dniowego terminu oczekiwania, mój błąd bo nie doczytałam regulaminu :/
to że robiłaś to jedno to że sprzedano, sklep tego nie wiesz.
 

Podobne tematy

Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry