• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Gumki czy tabletki?

Status
Zamknięty.

Faraway

Cichy Podglądacz
Witam.
Czy moglibyscie sie w miare obszernie wypowiedziec na temat: gumki czy tabletki? Reflesje, anegdotki, doswiadczenia, rady -mile widziane w kazdej ilosci! :)
Tak sie sklada, ze do tabletek przekonana w 100% nie jestem, wierze ze sa prawie w 100% skuteczne, ale czy na pewbo sa obojetne dla zdrowia? Na razie polegalismy na gumkach, ale czasami sie obawiam, czy aby na pewno sa skuteczne, zwlaszcza w dni plodne. I martwie za kazdym razem, kiedy spoznia mi sie okres. Z tabletkami bym nie musiala. No wiec...czekam na wisy :)
 

mara

Seks Praktykant
Musisz sama spróbować tabletek, nikt Ci nie powi jak na akurat Ciebie będą działać tabletki, zazwyczaj są skuteczne i zazwyczaj dają wiele problemów. Możesz spróbować tabletki patentex oval przed stosunkiem, to też alternatywa skuteczna.
 

aprilmoon

Biegły Uwodziciel
Jeśli pójdziesz do lekarza to on Ci dobierze odpowiednie tabletki, a jak się okaże, że coś się dzieje np. zaczniesz tyć to musisz iść do niego znowu i ci dobierze w końcu odpowiednie. Czasem potrzeba na to paru prób. Dobrze dobrane tabletki nie wywołują efektów ubocznych nawet przez długi czas przy czym w niektórych przypadkach po paroletnim używaniu ich i nagłym odstawieniu mogą pojawić się problemy z libido.
 

Pereelka

Cichy Podglądacz
Ja używam już od wielu lat microgynon. Należą do grupy tych tańszych. Nie narzekam, nie przytyłam itd. Zanim lekarz przepisze tabletki powinien kazać zrobić stertę badań. Od ich wyników zależy dobry dobór tabletek.
 

KLM

Seks Praktykant
ParadoX napisał:
mara napisał:
Możesz spróbować tabletki patentex oval przed stosunkiem, to też alternatywa skuteczna.

powiedz mi czy mozna dostac je bez recepty??
patentex kolpotex ... przecieżto nie sa tabletki,tylkoglobulki - czy sie myle? te sąbez recepty, ale jeśli chodzi o mnie to były troche "nie wygodne"
 

tylko_ja17

Seks Praktykant
słyszałam coś takiego o globulkach - niektóre użyte wraz z prezerwatywą mogą jej szkodzić bo ją rozpuszczają czy coś takiego...? nie smiać się, sama tego nie wymyśliłam, poza tym jestem jeszcze mała dziewczynką ;)
 

gosiaa

Cichy Podglądacz
gumki są wygodne, bo jak jest jakaś akcja to łatwo wyskoczyć na stacje benzynową i kupić jak potrzeba :) ale trzeba uważać troche - żeby nie pękła ani się nie zsunęła
tabletki są praktyczniejsze, zawsze i wszedzie można się kochać i nie przerywać akcji w celu skoczenia na stację :p

ja wolę brać tabletki (nie mam żadnych skutków ubocznych, a jak przestałam brać na parę miesięcy to cykl od razu wrócił do starych "nawyków") - pewność przede wszystkim!
 

tylko_ja17

Seks Praktykant
no moze lepiej zabezpieczyc sie bardziej pewnie, ale... ja, majac 17 lat, w dodatku bardzo rzadko widujac sie z moim chlopakiem, musze zdac sie na prezerwatywy...
 

tylko_ja17

Seks Praktykant
poniewaz to bez sensu brac regularnie pigulki (poza tym nie pojde do ginekologa, by mi je zapisal, bo skoro jestem niepelnoletnia, chyba rodzice by sie o tym dowiedzieli), skoro nie uprawiam seksu, jestem dziewica, wiec wszystko dopiero przede mna i bardzo rzadko mamy okazje TO zrobic. no a o globulkach niewiele wiem...
 

gosiaa

Cichy Podglądacz
sprawy między tobą a lekarzem to twoja prywatna sprawa i rodzice nie mają nic do rzeczy, nawet jeśli jesteś niepełnoletnia
a właściwie co by się stało, gdyby rodzice się dowiedzieli? ja miałam 17 lat jak poszłam po pigułki i powiedziałam mojej mamie, bo uznałam, że jak mam być dorosła, to będę :)
 

tylko_ja17

Seks Praktykant
coz, moi rodzice traktuja mnie jak dziecko i raczej nie byloby dorym pomyslem powiadomienie ich o rozpoczeciu wspolzycia i checi zakupu pigulek. :p poza tym, jak juz mowilam, na razie to bez sensu.
 

aprilmoon

Biegły Uwodziciel
Jak człowiek uprawia seks sporadycznie to się bardziej gumki opłacają, a jak już seks staje się integralną częścią życia a nie tylko epizodami to lepiej przejść na pigułki
 

Electra

Cichy Podglądacz
KLM napisał:
lub spiralke .....

Nie wiem czy wiecie, ale "instalując" sobie spiralę domaciczną wykonujesz wiele "pseudo abrocji" chociaż może i nie pseudo...

Spirala jest umiejscowiona w macicy, a do zapłodnienia dochodzi przecież już w jajowodach... wychwycona i zmiażdżona zostaje więc już zapłodniona komórka jajowa.... to tak dla wiadomości

A teraz trochę statystyki:

wg portalu facet.interia.pl skuteczność środków antykoncepcyjnych przedstawia się następująco:

prezerwatywa- 86%
globulka dopochwowa-60%
hormonalna pigułka dwuskładnikowa-99,9%
hormonalna pigułka jednoskładnikowa-99,5%
plaster Evra- 99%
Pigułka Postinor-Duo (do 72h po stosunku)- 80%
Zastrzyk Depo Provera- 99,7%
Klasyczna wkładka wewnątrzmaciczna z miedzią, srebrem lub złotem-98%
Wkładka wewnątrzmaciczna dodatkiem hormonu-99,9&
stosunek przerywany- 20%/30%

absolutnie środkami antykoncepcyjnymi NIE SĄ:
-Metoda termiczna
-Metoda Billingsów
-Metoda termiczno-objawowa
-Tester owulacyjny Persona

zdziwiła mnie skuteczność tego plastra... ponoć zadziwiająco trudno go odkleić... zmieniać go należy co 3 tygodnie... coś dla leniwych lub zapominalskich (jak ja :D ) .. ale kosztuje pewnie kokosy... tak jak ten zastrzyk zresztą...
 
Status
Zamknięty.

Podobne tematy

Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry