• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Futra naturalne

Mężczyzna

FuczaK

Cichy Podglądacz
Noszę futra ekologiczne. Czuję się wtedy jak taka ekskluzywna kurewka. Co do zabaw jak najbardziej... Zima, plener w lesie i jest bosko...
Nosisz futra naturalne? Te są tylko ekologiczne. Dobrze się rozumiemy? Czemu mówisz, że "Czuję się wtedy jak taka ekskluzywna kurewka"? Przecież kobieta jak założy piękne futro naturalne bo o nich rozmawiamy wygląda przepięknie. Myślę, że gdybyś założyła futro naturalne zimą wyglądałabyś przepięknie. ;)
 
Kobieta

Kkarola

Cichy Podglądacz
Myślę, że doznania są nieporównywalne. To trzeba przeżyć samemu. ;) Natomiast masz trochę błędne poczucie tego, że trzeba zakładać futra w czasie igraszek. Przecież można w czasie upałów rozłożyć futro i położyć się na nim. Nie koniecznie okrywać. Owszem w takie upały jak dziś, to wiatrak jest wskazany ale nie okrywanie futrem. Choć powiem Ci, że futro naturalne oddycha więc nie czuć takiego upału.
Co do kobiet lubiących futra naturalne to ciężko znaleźć. Mówię o partnerce do takich zabaw ;) Pomijam tę narrację pseudo ekologiczną.
Przyznam, ze dość osobliwy fetysz
 
Mężczyzna

FuczaK

Cichy Podglądacz
Interesuje się fotografią portretowa. Robię zdjęcia portretowe jak ma. Okazję. Nie jestem zawodowym fotografem. Natomiast chętnie poznam jakaś kobietę która chciałaby stanąć przed obiektywem w zimowej scenerii.
 
Kobieta

Guilty Pleasure

Cichy Podglądacz
futro naturalne jest ekologiczne.
Futro naturalne było ekologiczne w czasach, gdy człowiek szedł z dzidą na dziką zwierzynę, skórował ją, a potem oczyszczał tylko przy pomocy wody, soli, słońca i wysokiej temperatury.

Dziś, zanim takie futro trafi do sklepu, jest poddawane chemicznej obróbce.
Aby wyprodukować jedno futro naturalne, trzeba zużyć 66 razy więcej energii niż na wyprodukowanie takiego samego produktu, lecz syntetycznego.
Ścieki i odpady z ferm trafiają do wód gruntowych i lokalnych ekosystemów.
(W samej tylko Finlandii fermy lisów produkują tyle toksycznych ścieków, ile normalnie wyprodukowałoby milion mieszkańców naszej planety).
Dziś w garbiarniach stosuje się formaldehyd, chrom, oleje ropopochodne, cyjanek i arszenik.
Potem takie ”naturalne” futro trafia do farbiarni - jednych z głównych trucicieli naszego środowiska, a na końcu taką tablicę Mendelejewa zakłada na siebie jakaś luksusowa lalunia.

O etyce i empatii w ogóle nawet nie wspominam, bo ten aspekt w potępianiu produkcji futer naturalnych, jest dla mnie oczywisty.

Na szczęście coraz więcej luksusowych marek, zaczyna wspierać ideę etycznej produkcji odzieży. Zaczynają głośno mówić o tym, że życie zwierząt jest ważniejsze niż ubrania, a te-dzięki zaawansowanej technologii, można wyprodukować przy użyciu alternatywnych tworzyw i materiałów.
Estetyka i etyka nie muszą się wykluczać.
 

Podobne tematy

Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry