• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Seks przedmałżeński to grzech?

Status
Zamknięty.

mycha

Cichy Podglądacz
ja jestem katoliczką.. jeżeli chodzi o seks przedmałżeński to jak dla mnie jest ok... nawet trzeba sprubować przed małżeństwem... trzeba wiedzieć co i jak... :wink: antykoncepcja jest bardzo potrzebna bo na dzieci byśmy nie zarobili... :D a aborcji jestem przeciwna.. i to nie chodzi o wiare... poprostu nie moge pojąć jak można zabić takiego malutkiego człowieczka mieszkającego w kobiecie... :? straszne..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sth

Cichy Podglądacz
Hmm...

Seks przedmałżeński... Wszystko zależy od człowieka i od celu, w jakim miałby wstrzymywać się przed ślubem. Na pewno nie potępiam nikogo, kto współżyje przed ślubem, aczkolwiek argument o "dopasowaniu" uważam za bzdurę. Życie powinno opierać się na zasadach. Jeśli ktoś decyduje się na przedmałżeński celibat, czeka na ten pierwszy raz, to na pewno zasługuje na podziw. Jedno jest pewne - wstrzemięźliwość rozwiązałaby wiele problemów nastolatków ;)

Antykoncepcja... Stanowczo nie dla środków poronnych, spirali, interwencji chirurgicznej. Zupełnie nie rozumiem sprzeciwu Kościoła wobec prezerwatywy a i względem innych środków żadnego zakazu w Biblii nie znalazłem. Są jakieś wzmianki o stosunku przerywanym, ale to w innym kontekście :)

Aborcja... Osobiście jestem przeciw, ale uważam, że prawo powinno zezwalać na aborcję w uzasadnionych sytuacjach. Sprawa aborcji, jak i wiele innych, podejmowana jest w przedziwny sposób. Zamiast edukować ludzi, ukazywać im rzeczywisty obraz przerywania ciąży, próbować przekonywać kobiety do tego, by same nie chciały jej dokonywać, działania rządu ograniczają się do stawania z pałą nad kobietami, które najczęściej znajdują się w bardzo trudnej sytuacji psychicznej. Żadna zdrowa kobieta nie przerywa ciąży ot tak sobie. Jeśli chce to zrobić, powinna zostać otoczona specjalną opieką, powinno się pomagać jej szukać alternatywnych rozwiązań. Tymczasem patrzy się na nie jak na zbrodniarzy, często nie wykazując ani krzty zrozumienia.
 

Bad

Nowicjusz
Sex przedmałzeński TAK jednak nie idzie o to zeby leciec do łóżka z kim popadnie trzymam sie takiej zasady jak idziesz z kobieta to łózka to nieche bedzie to taka z która wyobrazasz sobie dalsze zycie nie mówie ze z nia bede zawsze ale np gdyby coś nie poszło jak trzeba zaszłaby w ciaze to byłym gotów z nia zostac i wychowywac dziecko
Antykoncepcja raczej tak kto by chcial zostac ojcem zanim skończy szkole i bedzie mógł je utrzymac i wychowywac
Aborcja tem jestem przeciwny ale ostatecznie nie ja zachodze w ciąze i wątpie zebym mógł np na siłe kazac urodzic partnerce moje dziecko chociaz w sumie to troche smutne jak sie dziecko rodzi to ojciec i matka tak samo odpowiedizalini za nie a momoencie podejmowania decycyzji o jego zyciu głownie liczy sie zdanie kobiety :(
 

Shihan

Cichy Podglądacz
Aborcja w Polsce jest dozwolona w przypadku gdy ciaza jest wynikiem gwaltu, zagrozone jest powaznie zycie matki, lub baaaardzo powazne uszkodzenie plodu.W takich przypadkach dopiero prawo pozwala sie zastanawiac czy chce sie urodzic. Taka sytuacja jest chora ile dzieci sie rodzi z wadami ktore uniemozliwiaja im normalne zycie. Bo nawet takie dziecko z bardzo popularna wada jaka jest zespol downa. Pomyslcie jak taki czlowiek musi sie czuc, przeciez do innych czuje tak jak kazdy inny czlowiek a sam jest odepchniety zyje na marginesie itp. W naszym kraju mamy bardzo daleko posunieta samolubnosc zawsze w przypadku eutanazji czy aborcji jest tak: nie mogl/a bym tego zrobic bo nie wiem jak bym po tym mogl/a zyc albo cos w tym stylu. Nie slyszalem wypowiedzi takich ze jesli urodzi sie chore dziecko to dla niego bedzie wieksza meka zycie niez gdyby sie nie urodzilo i co z tego ze bedziecie super kochali swoje dziecko bez mozek i bez raczek slepe gluche i niemowiace.
Albo wezmy przypadek wpadki i to na moim przykladzie... kilka lat temu jak plywalem na mazurach pekla nam gumka a wtedy bylo to nasze jedyne zabezpieczenie (peklo w bardzo zlym momencie) a dookola las glusza i ani zywego ducha po ponad 24h udalo mi sie doplynac do miasta gdzie jak mialem nadzieje spotkam ginekologa i byl i dal nam pigolke i nie ma dzidzi i jest ok wszysciutko a gdybym byl gdzie indziej i tydzien nie moglbym dotrzec do ginekologa to ciaza by byla i co wtedy. Wtedy powinnismy miec prawna mozliwosc decydowania o tym czy chcemy tego dziecka czy nie
 

Kamcia

Cichy Podglądacz
IMO
Antykoncepcja :TAK
Seks przedmałżeński : TAK (ale nie z pierwszym lepszym partnerem albo tylko dla zystej przyjemnosci . musi być tez uczucie)
Aborcja : NIE (chyba ze to wynik gwałtu)
krotko zwiężle i na temat. ;)
 

Szarka

Erotoman
możecie się nie zgadzać z tym, że sex przedmałżeński togrzech ale jeżeli jesteście chrześcijaninami powinniscie znać dekalog, a VI przykazanie mówi: Nie będziesz cudzołożył.
 

sii

Biegły Uwodziciel
po 1 nie jestem spowodowal to wlasnie kosciol ksieza i inni podobnui - glupota i wpieprzanie sie w sprawy o ktorych sienie ma pojecia . po 2 tak sie sklada ze mozna roznie zinterpretowac to przykazanie - cudzolozyc chyba wiemy wszscy co znaczy pisze jak wol ze cos jest cudze dziewczyna nie po slubie jest niczyja.........zreszta nie przesadziejcie k ? wierzac w boga mozna sobie tesh tlumaczyc ze skoro bog laczy miloscia 2 osob to jush nie sa oni tacy obcy ! wiec gdzie tu sens !

ps 6 przykazanie to jest nie bedziesz zabijal.......katoliku ;/
 

Szarka

Erotoman
nie uważam się za katoliczkę, a za chrzescijankę i fakt pomyliłam się chodzi o VII przykazanie, cudzołożenie ale siedzę teraz w ręce z Biblią i hmmm ... jak przeczytam V księgi Mojżesza i księgi Łukasza wypowiem się dalej .. wkażdym bądź razie cudzołóstwo to:

Treściowo oznacza ono niewierność małżeńską i zdradę małżeńską; literalnie - niewłaściwe korzystanie z cudzej miłości małżeńskiej. Miłość małżeńska jest cielesno-duchowa, wzajemna, pełna i wyłączna. Współżycie cielesne, będące przejawem tej miłości, może mieć miejsce tylko między małżonkami. Współżycie płciowe osoby związanej węzłem małżeńskim z osobą, która nie jest jej współmałżonkiem, jest cudzołóstwem. Cudzołóstwo może być zwykłe (jedna osoba jest zamężna) i podwójne (obydwie osoby są związane małżeństwami).

Cudzołóstwo jest przeciwne miłości małżeńskiej, jest złamaniem obietnicy wierności, niesprawiedliwością wobec osoby zdradzanej, jest przeciwne godności i świętości sakramentu małżeństwa, osłabia więź psychologiczną między małżonkami, prowadzi do rozbicia i staje się często przyczyną rozwodu. Cudzołóstwo jest krzywdą wyrządzaną dzieciom i daniem złego przykładu; jest zakazane prawem Bożym w Starym Testamencie (Wj 20, 14; Pwt 5, 18) potwierdzonym przez Jezusa Chrystusa w Nowym Testamencie (Mt 19, 18).

Obok czynów cudzołóstwa, mogą być cudzołóstwa pragnienia. To ostatnie polega na pragnieniu cielesnego współżycia z osobą, nawet nie związaną węzłem małżeńskim (Mt 5, 28). Mianem cudzołóstwa obejmuje się także współżycie fizyczne z osobą rozwiedzioną. Osoby rozwiedzione, żyjące w nowych związkach, trwają w stałym i publicznym cudzołóstwie.


nic nie znalazłam jeszcze o współżyciu przedmałżeńskim ale szukam :wink:
 

sii

Biegły Uwodziciel
zadam pytanie ...po co ? wiecie jaka jest prawda ?brzydze sie kosciolem bo oni sami nie wiedza gdzie sie wepchac poprostu jak czytam nietore wypowiedzi ich to az sie gotuje we mnie ...nie chce o tym myslec ;/
 

Szarka

Erotoman
sii ale kościół to nie Biblia i dekalog mylisz pojęcia.... ale szanuję Twoją wypowiedź i poglądy, odpowiedzi wszakże szukam dla siebie samej i innych, których ta problematyka interesuje
 

sii

Biegły Uwodziciel
przepraszam bardzo w biblii nie ma nic o seksie przedmalzenskim ! jak jest to zacytuj oswiec mnie bo ja naprawde nie wiem . o gumkach tesh nic nie ma a jedna kosciol nagina na antykoncepjce jak cholera daty bozego nardzoenia tesh nie ma wiec czemu ma to niby byc 24 grudnia ?
 

Szarka

Erotoman
nie wypowiadałam się na temat antykoncepcji i proszę nie mieszaj katolicyzmu z wiarą w Boga, jestem chrześcijanką i nie uważam się za katoliczkę. Pisałam tylko i wyłącznie o sexie przedmałzeńskim, i właśnie szukam na to pytanie odpowiedzi, o datę 24 grudnia zapytaj księzy katolików nie mnie - ja szanuję to Święto ze względu na tradycję li i jedynie....
I jeszcze jedno pytanie- dlaczego wyczuwam w Tobie złość ?
 

sii

Biegły Uwodziciel
eh ano masz racje co do moej zlosci i tej niecheci..
ja tesh traktuje te swieta jak obyczaj nic wiecej a co do sexu no to ci mowie raczej nie znajdziesz czytalem kiedys takie pytanie na kosciol.pl a moze ten caly katolik.pl niew iem tam koles sie pytal no i mu odp ksiadz jakis ze nie ma ale costam costam i podal przyklad ze jak lamiesz prawo to tesh nie jest napisane w biblii ale wiesz ze zle robisz wogole paranoja...

a co do mojej zlosci to wyglada to mniej wiecej tak ze jestem zniesmaczony postawa ksizey i wielu ludzi wierzacych - nie naprawde nie sa to wszyscy ..ale stawiaja innych ludzi na nizszej polce pomimo tego ze ich wiara mowi inaczej ...swoim zachowaniem niektorzy doprowadzaja mnie do szalu ....no cush nie to ze leje kazdego ksiedza na ulicy :D sa tesh tacy spoko naprawde nic do nich nie mam bo czemu bym mial miec ; ) ? ale to co oni robia jest nprawde straszne naginaja wszysto i wszystkich pod siebie pod to co im sie podoba i jak jest im wygodnej ;/ taka prawda ; ( :shock:
 

Szarka

Erotoman
noo i teraz mi się Twoja odpowiedź spodobała ;:) zero złośliwości - mnie też nie podoba się postawa wielu ludzi, którzy uważaja się za chrześcijan, dlatego staram sie nie być jak oni, a zyć wg swego sumienia. Dla mnie akurat Biblia i Bóg to sprawy priorytetowe, częśto poprzez naukę z Biblii nie raz i nie dwa udowadniałam fałsz katolicyzmowi ale nie złośliwie - chodziło mi zawsze o prawdę, o jej poznanie ... co do sexu przedmałżeńskiego jest o nim w Biblii ino prosze o cierpliwość ;)
 

ted

Biegły Uwodziciel
A co do antykoncepcji to bylo o marnotrawieniu nasienia, chociaz seks dla przyjemnosci wiaze sie nie rozerwalnie z antykoncepcja, nawet jak to ostatnio bylo we wloszech co wydano ksiazke czy cos ze powinno sie czerpac satysfakcje z tekstu chicoaz oczywiscie nikt nie powie ze wolno uzywac antykoncepcji, tylko w hiszpani sie jeden ksiadz odwazyl mowiac ze prezerwatywy mozna stosowac aby nie przenosic chorob ale oczywiscie zaraz go uciszyli.
 

sezam

Cichy Podglądacz
Miłość nie zna cnoty ni zasług. Ona znosi, przebacza i uświęca wszystko, bo takie jej przeznaczenie, taka rola w życiu ludzkim.
 

gonia

Erotoman
qrna sii pisz po polsku robisz strasznie duzo błedow nie mowie tu o ortografii ale po prostu starsznie przekrecasz słowa i az drudno sie domyslic co psizesz a w ogole co to jest "tesh"
a ogolnie to nie wiem o czym piszecie hehe
 
Status
Zamknięty.
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
V seks na plaży w Chorwacji Seks 3
K Seks Seks 1
WhitePinkRed Dlaczego seks nam „nie wychodzi”? Seks 17
D Seks na szparagach Seks 4
N Seks spotkania ŁÓDŹ Seks 0

Podobne tematy

Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry