• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Jak dopasować prezerwatywę do członka?

Mężczyzna

Xzygmuntx7777

Cichy Podglądacz
Rozmiary prezerwatyw, podobnie jak rozmiary ubrań, są odpowiedzią na indywidualne uwarunkowania anatomiczne różnych mężczyzn. Różnimy się pod względem wzrostu, obwodu pasa i obwodu klatki piersiowej, naturalne jest więc, że cechą indywidualną pozostaje także długość i obwód prącia.
O ile lateks (jak i inne tworzywa służące do produkcji kondomów) jest materiałem elastycznym, który łatwo dopasowuje się do męskiej anatomii, to w przypadku panów hojnie obdarzonych przez naturę, standardowe prezerwatywy mogą wywierać niekomfortowy ucisk, a przecież w trakcie zbliżenia chcemy skupiać się na partnerce, a nie myśleć o niewygodnej antykoncepcji. W przypadku zbyt małej prezerwatywy wzrasta też ryzyko pęknięcia jej powłoki.
Z drugiej strony, zastosowanie standardowej prezerwatywy przez mężczyznę, którego penis jest mniejszy niż rozmiar zabezpieczenia, może doprowadzić do sytuacji, w której kondom po prostu zsunie się z członka w trakcie stosunku. W obu przypadkach skuteczność zabezpieczenia znacząco spada, zarówno w zakresie ochrony przed nieplanowaną ciążą, jak i przed zakażeniem chorobami przenoszonymi drogą płciową. Odpowiadając zatem na postawione wyżej pytanie – tak, prezerwatywy mają rozmiary, a od ich prawidłowego doboru zależy nie tylko komfort w trakcie zbliżenia, ale także bezpieczeństwo: zarówno mężczyzny, jak i jego partnerki.
Z praktycznego punktu widzenia, parametrem, który ma największe znaczenie, jest obwód prezerwatywy. Długość jest kwestią drugorzędną, ponieważ nawet jeżeli kondom jest zbyt długi, wystarczy nie rozwijać go do końca. Jeżeli standardowe zabezpieczenie jest zbyt krótkie (co statystycznie może dotyczyć najwyżej kilku procent mężczyzn w Polsce), należy rozwinąć je w maksymalnym zakresie i wciąż powinno spełniać swoją funkcję, o ile nie zsunie się z członka, a takie prawdopodobieństwo istnieje, gdyż jej zakończenie nie dochodzi do podstawy penisa. Producenci wychodzą jednak naprzeciw męskim potrzebom, oferują zatem zabezpieczenia w różnych rozmiarach i dotyczy to nie tylko ich obwodu/średnicy, ale także długości.
Ja mam 10cm/3 cm która i mam problem obwiązuje gumką na dole
 
Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry