• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Ginekolog pierwszy raz dziewica

Valerie

Cichy Podglądacz
Nigdy nie byłam u ginekologa z racji mojego dziewictwa, a powinnam. Boję się jakiegoś stygmatyzowania. Co robić?
 

Konik121

Moderator
Członek Załogi
Lekarz nie jedno już widział,a ponadto obowiązuje go etyka lekarska i nie powinien w jakikolwiek sposób Cię zawstydzać itp.
 

Konik121

Moderator
Członek Załogi
Myślę, że tutaj bardziej pomogą Ci rady kobiet. Ale wydaje mi się, że powinnaś spróbować poukładać sobie to w głowie tak, że lekarz to lekarz i nie jest istotne jaką część ciała będzie Ci badał. Codziennie w taki sam sposób badają wiele kobiet, z pewnością wiedzieli już praktycznie wszystko i Twój przypadek nie będzie dla nich niczym nowym.
 
Kobieta

Rene93

Erotoman
Chodzi też o sposób badania.

Nie byłaś nigdy u ginekologa ze względu na to , że jesteś dziewicą ? Hmmm ... Jakie masz obawy związane z badaniem? Jeśli wybierzesz sprawdzonego lekarza który jak to się mówi jest nim z powołania to myślę że nie należy się bać a strach ma wielkie oczy pamiętaj o tym i każda z nas miała obawy przed takim badaniem ale każda z nas powinna także wiedzieć jak regularne badania cytologia itp są bardzo ważne , nie wiem ile masz lat ale nie zwlekaj dłużej z takim badaniem��Czy dziewictwo jest czymś aż tak wstydliwym... Myślę że jest wiele innych rzeczy za które powinniśmy się wstydzić a tego nie robimy.
 
Kobieta

Rene93

Erotoman
Musisz powiedzieć lekarzowi , że jest to Twoje pierwsze badanie . Ale chcesz iść do gin bo masz konkretny problem? Czy traktujesz to jako badanie kontrolne?
W sumie czy tak czy siak to będziesz musiała usiąść na słynnym strasznym fotelu ginekologicznym hehe oczywiście żart... myślę że na samym obejrzenie Twojego skarbu się nie skończy. Będzie pewnie chciał pobrać próbkę do cytologii skoro nigdy nie robiłaś takiego badania a to bywa czasem bolesne chwilka i po bólu bez porównania z tym jaki ból przeżywamy podczas okresu. A nio na początku pewnie wywiad z Tobą przeprowadzi kiedy ostatnia miesiączka, co ile , bolesne czy nie, obfite itp powiedz mu jak najwięcej nawet to co budzi już Twoje obawy. Lekarz to lekarz należy tylko przełamać się . Ale chcesz bym dokładnie opisała co i jak na fotelu? Heh sama nie wiem jakich narzędzi używa na pewno musisz być rozluźniona podczas badania tak będzie lepiej dla Ciebie i dla samego gin:D
 
Kobieta

Rene93

Erotoman
Aha no ja takiego USG jeszcze nie miałam:p no ale to chyba takie USG inny lekarz wykonuje nie ginekolog a proktolog :D myślę , że jak na pierwsze badanie to chyba obejdzie się bez USG a jeśli nawet to na pewno nie od strony odbytu i bez boleśnie mówię oczywiście że swojego doświadczenia a może koleżanki z forum mają inne ;)
 
A

Anika

Guest
Słyszałam, że po prostu robi się wtedy USG od strony tylnej, że się tak wyrażę
Valerie, z reguły słyszy się wiele na różne tematy, które nas interesują i czasami nijak się te zasłyszane "fakty" mają do rzeczywistości :)

Ogólnie w przypadku kwestii zdrowotnych nie ma co patrzeć na wstyd, bo bywa tak, że cena jaką przyjdzie zań zapłacić jest przerażająco wysoka. O zdrowie trzeba dbać zawsze i stawiać je na pierwszym miejscu! Profilaktyka to podstawa, bo wszelkie zmiany w organiźmie wychwycone szybko są z reguły niegroźne i łatwo można je wyleczyć. Niestety właśnie (bezpodstawne) uczucie wstydu zarówno u kobiet jak i u mężczyzn jest przyczyną późniejszych dramatów, bo okazuje się że pan czy pani x przez wiele lat wstydzili się pójść do lekarza np. proktologa czy ginekologa i stan chorobowy jest już zbyt mocno rozwinięty. Nie zamierzam nikogo straszyć czy pouczać, po prostu tak to wygląda i wielu ludzi ma w otoczeniu znajomych i rodziny takie właśnie sytuacje.

Ginekolog to taki sam lekarz jak każdy inny. Na pierwszą wizytę udałabym się prywatnie, sprawdzając uprzednio opinie. Jesli czujesz się skrępowana przy mężczyźnie możesz wybrać kobietę, niewiele ich jest ale jak mieszkasz w większym mieście, to na pewno jakieś są. Dobry lekarz zacznie od rozmowy i szczegółowego wywiadu na temat miesiączkowania, historii chorób w rodzinie, ewentualnych dolegliwości i oczekiwań. Powinien sam spytać się o to czy już współżyłaś czy nie. Jeśli tego nie zrobi, musisz sama powiedzieć. Potem może zaproponować formę badania i albo skorzystasz albo nie. U dziewicy raczej cytologia nie przejdzie, badanie przez pochwę też nie bardzo, aczkolwiek są wzierniki specjalnie dla kobiet, które nie współżyły, jednak ryzyko uszkodzenia błony zawsze jest możliwe. Na badanie przez odbyt możesz się zgodzić albo nie, decyzja należy do pacjenta. Natomiast usg zamiast dopochwowo może być przez powłoki brzuszne, wiadomo, że nie będzie tak dokładne jak wewnętrzne, jednak zawsze coś pokaże. Warunkiem jest jednak wypełniony pecherz, aby było cokolwiek widać, także trzeba się porządnie napić przed wizytą. Poza tym ginekolog może też wykonać badanie piersi, zarowno palpacyjne jak i usg. Nawet jeśli sama co miesiąc się badasz, to i tak warto oddać swój biust w profesjonalne ręce ;)
Ogólnie Valerie znajdź dobrego lekarza, o resztę czyli dobrą atmosferę i odstresowanie pacjentki powinien zadbać on sam. Przede wszystkim ustal sobie priorytety i niech najwyżej znajdzie się zdrowie a wizytę potraktuj jak konieczność, by o nie zadbać :)
 

Podobne tematy

Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry