• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Skutki uboczne antykoncepcji

Mężczyzna

Kares32

Cichy Podglądacz
Siemka, dziewczyna bardzo chce spróbować seksu bez gumki i tu pojawia się pytanie jakim środkiem antykoncepcyjnym zastąpić prezerwatywe. Dziewczyny czy po stosowaniu tabletek lub spirali hormonalnych spadło wam libido, przytyłyście czy miałyście np później po odstawieniu tabletek problem z zajściem w ciąże lub czy macie może inne skutki uboczne?. Z moją partnerką chce spędzić resztę życia, więc póki co mogę się męczyć z gumkami, bo nie chce żeby za parę lat żałowała że brała tabletki lecz dziewczyna nalega żebyśmy zmienili antykoncepcje i nie wiem co mamy robić. Albo jakie wy polecacie sposoby
 
N

nomitabe

Guest
no właśnie, bo przepisują lekarze te tabletki, sporo dziewczyn bierze, a mało mówi się jakie negatywne konsekwencje mają dla oragnizmu :(
 
  • Like
Reactions: tpo
N

nomitabe

Guest
Nie jestem lekarzem i też nie zagłębiałem się w ten temat jakoś bardzo, ale utkwiło mi w głowie z rozmowy z jakimś lekarzem, że nie są tak bezpieczne jakby się mogło wydawać. Bądź co bądź ingerujemy w gospodarkę hormonalną.
W necie znalazłem np takie teksty:
https://www.medonet.pl/zdrowie/pyta...letek-antykoncepcyjnych-,porada,06338657.html
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
N

nomitabe

Guest
Moim zdaniem spokojnie można zignorować Twoje uwagi.
Masz do tego jak najbardziej prawo, to wszak Twoje zdanie (Ciekawe czy zadałeś sobie choć tyle trudu, żeby zajrzeć do linków zanim wydałeś swój osąd). Szczególnie, że Ciebie raczej tabletki nie dotyczą. Ale fajnie, jak dziewczyny byłyby świadome tego jakie mogą być konsekwencje łykania tych tabletek, bo przyjemności przyjemnościami, ale "Ślachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz." (Oczywiście pomijam tu przyjmowanie takowych ze względów zdrowotnych, bo to inna bajka).
 
Mężczyzna

retnu

Instruktor seksu
(Ciekawe czy zadałeś sobie choć tyle trudu, żeby zajrzeć do linków zanim wydałeś swój osąd).
Ze wszystkich sil staram się traktować Cie poważnie, ale Q...wa... ma... nie utrudniaj mi tego!

Ale fajnie, jak dziewczyny byłyby świadome tego jakie mogą być konsekwencje łykania tych tabletek, bo przyjemności przyjemnościami, ale
Ok, ale tylko wyłącznie instruowanych przez ludzi nie związanych z religia.
Rozumiesz o czym mowie?
 
N

nomitabe

Guest
Ze wszystkich sil staram się traktować Cie poważnie, ale Q...wa... ma... nie utrudniaj mi tego!


Ok, ale tylko wyłącznie instruowanych przez ludzi nie związanych z religia.
Rozumiesz o czym mowie?
Rozumiem o czym mówisz, religia religią i zostawmy ją w spokoju. Ja jestem daleki od tych wpływów i wywierania takiego na kimkolwiek. Porad zdecydowanie powinny udzielać osoby kompetentne merytorycznie.
Ja bynajmniej nie jestem przeciwny antykoncepcji, jestem nawet za. Mnie chodzi tylko o to, aby dziewczyna/kobieta/facet decydując się na takową miała/miał pełną świadomość konsekwencji brania, jak i nie brania. Myślę, że dalsze rozważania pozamerytoryczne sa bezcelowe
 
Mężczyzna

chudynikt

Cichy Podglądacz
Dwie partnerki. Tabletki. Plusy: przewidywalny, krótszy i mniej bolesny okres. Minusy: spadek libido, zatrzymana woda w organizmie. Ogólnie chwaliły sobie.
 
Kobieta

RoseGold

Seks Praktykant
Kiedyś przy tabsach dwuskładnikowych jak np. Dy...tte: przepiękna skóra i cera, wyciszone azs, lekkie powiększenie biustu, mocniejsze włosy, paznokcie, regularność cyklu jak w szwajcarskim zegarku, brak plamień, napier.... pms i ból kręgosłupa lędźwiowego przed okresem, oranie wątroby, jelit i ibs.

IUD:
Ekstremalna wygodna, brak pamiętania o dokładnej porze przyjęcia jak w przypadku tabletek, jedynie kontrola raz w roku, 19mg raz na 5 lat, cykl i owilacja jak w szwajcarskim zegarku, skrócone okresy: z naturalnego cyklu miesiączowego, naturalne krawienie 7 dniowe, skrócone do 3-4 dni max. Brak orania ibs. Wyciszenie ibs. Brak napier.... pms i odcinka kręgosłupa lędźwiowego przed morzem czerwonym. Za to z minusów: zaoranie i zaostrzenie azs nie do ogarnięcia, zatrzymywanie się wody w organiźmie, puchnięcia, pęcznienie, ból głowy i zawroty, tycie "z powietrza" wręcz, piersi jak kamienie, twarde, nabrzmiałe, opuchnięte, bolące, łamliwość i wypadanie włosów oraz łamliwość paznokci. Dla niektórych kobiet nieistotne jakie hormony są w danej formie podawane (tabsy, iud, ringi, plastry, zastrzyki itd) to zło. Dlatego z całym sercem, jak ktoś jest w identycznej sytuacji, plus nie chce mieć nigdy w życiu dzieci, a sama ta decyzja jest miliard razy przemyślana to z całego serca polecam sterylizację, podwiązanie jajowodów.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
P Metody antykoncepcji Antykoncepcja 49

Podobne tematy

Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry