• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Nieregularny okres, czy po pigułkach się unormuje?

Status
Zamknięty.

marienn

Cichy Podglądacz
Mam problem z miesiączkowaniem. Przez ostatni rok okres pojawiał się u mnie bardzo nieregularnie. Trwał jak zawsze pięć dni, ale potem potrafił się nie pojawiać nawet przez 70 dni. Ostatnio zacieśniły się moje kontakty z chłopakiem, zapewne w przeciągu najbliższych tygodni zdecydujemy się na pierwszy raz. Chciałabym mieć więc pewność, że wszystko jest w porządku, a nie czekać do us***ej śmierci na okres.
Czemu tak się dzieje? W zasadzie, to nigdy nie miałam okresu regularnie zawsze przesuwał mi się o parę dni do przodu albo do tyłu. Czy kiedy zacznę brać pigułki to okres mi się unormuje?
 

młoda

Podrywacz
Być może zaczęłaś dosyć niedawno miesiączkować. Okres reguluje się dopiero po ok. 2/3 latach/ Inna przyczyna to gwałtowna wahania wagi lub duży spadek tkanki tłuszczowej (my, kobietki, niestety potrzebujemy określonej ilości tłuszczyku, żeby organizm wytwarzał prawidłowo hormony). Możliwe, że się odchudzasz i w krótkim czasie zrzuciłaś sporo kilogramów albo intensywnie ćwiczysz, co też może być przyczyną (sportsmenkom często okres w ogóle ZANIKA).
Jeśli zaczniesz brać pigułki antyk., to będziesz wiedziała dokładnie, co do godziny, kiedy pojawi się okres ;) (ja tak mam :D).
 

Mirela

Seks Praktykant
Co do przyczyn zanikania badz takiego opozniania sie okresu to zgadzam sie z młoda,a byc moze to przyczyna zaburzen hormonalnych...

Najlepiej bedzie,jak udasz sie do ginekologa, na pewno rozwiaze problem z Twoim okresem:)
 

Yossarian

Biegły Uwodziciel
Z tego co wiem to tabletki antykoncepcyjne nie gwarantują na 100%regulacji okresu ale jesli pomoże Ci je wybrać lekarz to jest na to spora szansa :wink:
 

Szarka

Erotoman
Miałam ten sam problem, powodem był wysoki testosteron, pomogły leki hormonalne, które reguluja poziom gospodarki hormonale, głównie testosteron.
Efektem ubocznym tych tabletek jest antykoncepcja :D
Dużo kobiet stosuje te pigułki właśnie jako antykoncepcję, a nie leki. Powinnaś zrobić badanie u ginekologa, dopasuje Ci antykoncepcję i okres się ustabilizuje - tak było w moim przypadku.
 

marienn

Cichy Podglądacz
Mam teraz prawie 20 lat a okres mam już z sześć, siedem lat. Od jakiegoś czasu mam upławy, może to też wiąże się z moimi zmianami?
Nie odchudzam się, wręcz mam lekką nadwagę, nie jestem też sportsmenką, ale zawsze miałam na ciele troszkę więcej włosków niż inne dziewczyny. Tak chyba objawia się nadmiar testosteronu? Raany, chyba muszę się w końcu przejść do tego gienia...
 

Mere

Seks Praktykant
No najlepiej będzie, jak się jedak udasz do lekarza, zwłaszcza z tymi upławami. Może to nic groźnego, ale lepiej dmuchać na zimne :)
 

gonia

Erotoman
marienn napisał:
Mam teraz prawie 20 lat a okres mam już z sześć, siedem lat. Od jakiegoś czasu mam upławy, może to też wiąże się z moimi zmianami?
Nie odchudzam się, wręcz mam lekką nadwagę, nie jestem też sportsmenką, ale zawsze miałam na ciele troszkę więcej włosków niż inne dziewczyny. Tak chyba objawia się nadmiar testosteronu? Raany, chyba muszę się w końcu przejść do tego gienia...
a to jeszcze nigdy nie bylas??
hmm w ogole keidys myslalam ze to nie jest konieczne ze bede chodzic albo po recepty albo jak bede w ciazy a tu sie okazalo ze wizyty sa bardzo wazne
 

marienn

Cichy Podglądacz
Ja się tego po prostu boję. Nie boję się akurat ginekologa, boję się lekarzy w ogóle. Nie byłam nawet u zwykłego lekarza z jakimś głupim zapaleniem gardła odkąd skończyłam 15 lat, a co dopiero do ginekologa, siadać na ten "samolocik" i pozwalać komuś grzebać mi tam, gdzie tylko ja i mój kochany może patrzeć. Poza tym, nie wiem, jak pozwolę obcemu facetowi, albo kobiecie włożyć sobie tam palec, czy rękę (nie wiem, jak to tam wygląda..)
 

gonia

Erotoman
no ja to rozumiem ale to tylko i wylacznie dla wlasnego dobra powinnas isc ja tez sie balam nie przepadam tam chodzic ale musze przynajmniej dla tych badan
 

Szarka

Erotoman
marienn - gdyby nie regularna kontrola u ginekologa już by mnie nie było ... miałam guza macicy wielkości pięści ....
nadmiat testosteronu powoduje większe i częstsze ryzyko nadwagi i owłosienia , znam ten ból - przechodziłam przez to !
 

marienn

Cichy Podglądacz
A czy jest możliwe, żebym miała raka, albo jakieś poważniejsze problemy w wieku dwudziestu lat? Czasami bez powodu boli mnie podbrzusze,, i zdaję sobie sprawę, że to nie żadne problemy z trawieniem, tylko właśnie "tam" mnie boli. Zaczynam się trochę bać. Chcę mieć w przyszłości dzieci, chcę mieć normalną rodzinę, a słyszałam, że nieleczone upławy mogą prowadzić do bezpłodności...
 

Szarka

Erotoman
no pewnie, że możesz mieś problemy !!! na choroby nowotworowe chorują nawet dzieci ! no ale raczej nie przypuszczam abyś miała taka poważną chorobę. Upławy mogą byc przyczynami nadżerki, cyst, mięśniaków itp. Radzę Ci wybrać się do lekarza, nie leczenie takich chorób, może mieć nieodwracalne skutki, równiez niepłodność.

Ja zaczęłam się leczyć w wieku 19 lat, tak jak więc widzisz byłam rok młodsza od Ciebie....
 

młoda

Podrywacz
marienn napisał:
A czy jest możliwe, żebym miała raka, albo jakieś poważniejsze problemy w wieku dwudziestu lat? Czasami bez powodu boli mnie podbrzusze,, i zdaję sobie sprawę, że to nie żadne problemy z trawieniem, tylko właśnie "tam" mnie boli. Zaczynam się trochę bać. Chcę mieć w przyszłości dzieci, chcę mieć normalną rodzinę, a słyszałam, że nieleczone upławy mogą prowadzić do bezpłodności...

Ja przez takie rzeczy + nieregularne miesiączki miałam najpierw podejrzenie nadżerki, a później coś z jajnikami (konkretnie zespół policystycznych jajników). Objawia się m.in. nadmiernym owłosieniem, problemy z ciałkiem i jego nadmiarem, nieregularne miesiączki etc.
Lepiej przełam się i iodź do lekarza. Jak wstydzisz się do mężczyzny, to zacznij od pójścia do jakiejś kobiety, będzie Ci łatwie. Pozdrawiam :)
 

gonia

Erotoman
Szarka napisał:
no pewnie, że możesz mieś problemy !!! na choroby nowotworowe chorują nawet dzieci ! no ale raczej nie przypuszczam abyś miała taka poważną chorobę. Upławy mogą byc przyczynami nadżerki, cyst, mięśniaków itp. Radzę Ci wybrać się do lekarza, nie leczenie takich chorób, może mieć nieodwracalne skutki, równiez niepłodność.

Ja zaczęłam się leczyć w wieku 19 lat, tak jak więc widzisz byłam rok młodsza od Ciebie....
dokładnie ja poszłam i własnie mialam problem z uplawami najpierw mialam jakies zapalenie pochwy a pozniej na nastepnym badaniu wlasnie nadzerke
 
Status
Zamknięty.

Podobne tematy

Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry