• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Swędzenie pochwy tylko gdy okres dobiega końca

Kobieta

Aisog01

Erotoman
Nie mogę wytrzymać z tym swędzeniem wejścia do pochwy w czasie okresu, w czasie gdy on się kończy. Czyli w czwartym, piątym, szóstym dniu. Gdy okres się skończy to swędzi mnie jeszcze ze 2 dni, a potem spokój. I tak co miesiąc....
Wiem, że powinnam iść do ginekologa, ale po okresie już tego problemu nie mam.

Może ktoś wie czym zaradzić, jakimś domowym sposobem?

Aha i jeszcze Najważniejsza kwestia, nie ważne jakie środki higieniczne stosuje, to i tak mnie to dopada. W tym miesiącu stosuję podpaski organiczne i jest to samo, ci miesiąc temu - używałam tamponów na początek, a pod koniec podpasek.
 
Kobieta

Skorpionka

Podrywacz
Niestety @Aisog raczej nic nie poradze bo nie mam takiego problemu. Ewentualnie żeby to złagodzić to stara metoda nasiadówki np. Tantum Rosa!? 🤔😬 Nie wiem, mam nadzieje że inne dziewczyny, skuteczniej Tobie pomogą mając podobny problem.
 
Kobieta

Aisog01

Erotoman
Niestety @Aisog raczej nic nie poradze bo nie mam takiego problemu. Ewentualnie żeby to złagodzić to stara metoda nasiadówki np. Tantum Rosa!? 🤔😬 Nie wiem, mam nadzieje że inne dziewczyny, skuteczniej Tobie pomogą mając podobny problem.
Dzięki, kupiłam ale narazie nie ma poprawy 🙈
 
Kobieta

Nefer

Podrywacz
Może ktoś wie czym zaradzić, jakimś domowym sposobem?
Tu nie ma co kombinować. Trza pójść do ginekologa, poprosić o skierowanie na badania ( posiewy, wymazy i tego typu przyjemności), żeby się dowiedzieć, jaki szczep bakterii, czy innych siajstw się przyplątał. Potem leczenie antybiotykiem i po sprawie. No i przypadkiem się nie bzykać z partnerem, by nie ryzykować zarażenia. ;)
 
Kobieta

Katrine

Biegły Uwodziciel
Wiem, że powinnam iść do ginekologa
Stanowczo odradzam zwlekanie z wizytą w gabinecie specjalisty, wczesna diagnoza zatrzymuje niejednokrotnie przykre skutki!


Po pierwsze pamiętaj, że domowe sposoby na walkę z infekcją intymną powinno się stosować przede wszystkim wspomagająco przy leczeniu farmakologicznym.

To znaczy?
Do łagodzenia objawów grzybicy pochwy (poza kremami czy globulkami dopochwowymi) poleca się stosowanie ziół, które poza działaniem przeciwgrzybiczym, łagodzą świąd i pieczenie pochwy.
Do takich ziół należą aloes, pokrzywa, nagietek lekarski, szałwia.

Jak je stosować?
Zazwyczaj zaleca się stosowanie okładów z tych ziół na okolice intymne lub robienie nasiadówek.
Pamiętaj także, że zioła do nasiadówek czy okładów lepiej kupować w aptece, ponieważ farmaceuta może doradzić, jakie będą najlepsze w Twoim przypadku.
W walce z infekcją intymną przydatne są nasiadówki, głównie te na bazie szałwii i rumianku, kory dębu.
Zioła wystarczy zalać około 3 litrami wrzątku i po wystudzeniu naparu do około 36 stopni Celsjusza wykonywać codziennie nasiadówkę od 10 do 20 minut.

Co jeszcze może Ci pomóc?
Na pieczenie pochwy pomocna jest kąpiel z dodatkiem sody oczyszczonej, która obniża pH pochwy i (jeśli występuje także świąd) pomoże zmniejszyć dokuczliwe objawy.

Poza tym możesz także zrobić sobie ciepłą kąpiel z dodatkiem, np. rumianku, który również łagodzi objawy związane z infekcjami intymnymi (podobnie jak w przypadku infekcji dróg moczowych).

Co ważne w leczeniu (ale także profilaktyce) jakichkolwiek infekcji intymnych – staraj się nosić przewiewną bieliznę w dobrym rozmiarze, najlepiej bawełnianą, która nie powoduje odparzeń.
Istotny jest także dobór bielizny nocnej – spanie w majtkach i spodenkach jednocześnie nie jest dobre dla Twojej flory bakteryjnej.
Jeśli możesz, śpij w przewiewnych koszulach nocnych lub piżamach z naturalnych materiałów – bawełnianych lub lnianych.
Niezwykle ważne jest używanie delikatnych środków piorących, zwłaszcza jeśli masz tendencję do nawracających infekcji intymnych.
Jeśli lubisz intensywny zapach detergentów (takie środki są zazwyczaj dużo silniejsze), to dobrym sposobem jest pranie swojej bielizny oddzielnie.
Poza tym spróbuj ograniczyć cukier i alkohol, czyli sprzymierzeńców wszelkich infekcji w Twoim organizmie, i wzbogacić dietę o produkty mleczne.
Pamiętaj także o regularnych badaniach ginekologicznych, ponieważ infekcje mogą być także spowodowane chorobami wenerycznymi przenoszonymi drogą płciową.

I jeszcze raz przypomnę wizyta w gabinecie specjalisty! I jeszcze raz… i jeszcze raz… i miłych snów!

 
Kobieta

Nefer

Podrywacz
A już prawie poszłam spać... ;)
Głupio mi było powiedzieć wprost, katrine mnie wyręczyła
Wszelkie swędzawki, to po prostu grzybica. Biorąca się z nawet wypranego ( tak wypranego, a nie niewypranego) ręcznika, uczulenia na mydło, czy diabeł wie co ( ja psioszkę wycieram nawet po kąpieli papierem. W nagłych wypadkach suszę suszarką :D)
 
Kobieta

Aisog01

Erotoman
Stanowczo odradzam zwlekanie z wizytą w gabinecie specjalisty, wczesna diagnoza zatrzymuje niejednokrotnie przykre skutki!


Po pierwsze pamiętaj, że domowe sposoby na walkę z infekcją intymną powinno się stosować przede wszystkim wspomagająco przy leczeniu farmakologicznym.

To znaczy?
Do łagodzenia objawów grzybicy pochwy (poza kremami czy globulkami dopochwowymi) poleca się stosowanie ziół, które poza działaniem przeciwgrzybiczym, łagodzą świąd i pieczenie pochwy.
Do takich ziół należą aloes, pokrzywa, nagietek lekarski, szałwia.

Jak je stosować?
Zazwyczaj zaleca się stosowanie okładów z tych ziół na okolice intymne lub robienie nasiadówek.
Pamiętaj także, że zioła do nasiadówek czy okładów lepiej kupować w aptece, ponieważ farmaceuta może doradzić, jakie będą najlepsze w Twoim przypadku.
W walce z infekcją intymną przydatne są nasiadówki, głównie te na bazie szałwii i rumianku, kory dębu.
Zioła wystarczy zalać około 3 litrami wrzątku i po wystudzeniu naparu do około 36 stopni Celsjusza wykonywać codziennie nasiadówkę od 10 do 20 minut.

Co jeszcze może Ci pomóc?
Na pieczenie pochwy pomocna jest kąpiel z dodatkiem sody oczyszczonej, która obniża pH pochwy i (jeśli występuje także świąd) pomoże zmniejszyć dokuczliwe objawy.

Poza tym możesz także zrobić sobie ciepłą kąpiel z dodatkiem, np. rumianku, który również łagodzi objawy związane z infekcjami intymnymi (podobnie jak w przypadku infekcji dróg moczowych).

Co ważne w leczeniu (ale także profilaktyce) jakichkolwiek infekcji intymnych – staraj się nosić przewiewną bieliznę w dobrym rozmiarze, najlepiej bawełnianą, która nie powoduje odparzeń.
Istotny jest także dobór bielizny nocnej – spanie w majtkach i spodenkach jednocześnie nie jest dobre dla Twojej flory bakteryjnej.
Jeśli możesz, śpij w przewiewnych koszulach nocnych lub piżamach z naturalnych materiałów – bawełnianych lub lnianych.
Niezwykle ważne jest używanie delikatnych środków piorących, zwłaszcza jeśli masz tendencję do nawracających infekcji intymnych.
Jeśli lubisz intensywny zapach detergentów (takie środki są zazwyczaj dużo silniejsze), to dobrym sposobem jest pranie swojej bielizny oddzielnie.
Poza tym spróbuj ograniczyć cukier i alkohol, czyli sprzymierzeńców wszelkich infekcji w Twoim organizmie, i wzbogacić dietę o produkty mleczne.


I jeszcze raz przypomnę wizyta w gabinecie specjalisty! I jeszcze raz… i jeszcze raz… i miłych snów!

Dziękuję 💟, najbardziej ciężko będzie ograniczyć cukier🙈. Alkohol jest już ograniczany. Teraz to trzeba się przedrzeć przez wizyty u ginekologa.

Ehh są dopiero na luty:/
 
Kobieta

GoldenWing

Cichy Podglądacz
Nasiadówek nie polecam wcale. Najczęściej mogą pogorszyć stan, tym bardziej jakby to było ryzyko grzybicy. Może częstsza higiena np samą wodą żeby nie zaostrzyć płynem do higieny bo ja czasami tak miałam, może jest po prostu sucho? Ale wiadomo jak dziewczyny wyżej pisały lepiej umówić się od razu do lekarza :)
 
Kobieta

Tynka

Podrywacz
Sorry ! O Twoim problemie przeczytałam z pewnym opóźnieniem.
Przyczyn swędzenia cipki może być całe mnóstwo.
Sposobów "leczenia" jeszcze więcej.
Trzeba uważać aby sobie przy okazji nie zaszkodzić.
A próbowałaś sedocremu ? To krem na odparzone niemowlęce pupki. Małe opakowanie w aptece czy drogerii kosztuje kilkanaście złotych. A nuż Ci pomoże ? Ja tym leczę mnóstwo rzeczy i pomaga.
Szczerze mówiąc to lubię stosować środki przeznaczone dla dzieci. Nie ma gwarancji, że pomogą ale raczej też nie zaszkodzą.
Myślę, że możesz bezpiecznie spróbować . :D
 
Kobieta

GoldenWing

Cichy Podglądacz
Jeszcze tak pomyślałam sobie, czy po depilacji nawilżasz jakoś skórę? Tam jest dużo bardziej delikatna i dobrze gdybys nawilżała ją tez jakimiś nieperfumowanymi kremami np. Bepanthen, Mediderm lub Linomag czy jak pisała Tynka sudocrem. Bo podczas miesiączki jest tez inne pH i może podrażniać :)
 
Kobieta

Aisog01

Erotoman
Jeszcze tak pomyślałam sobie, czy po depilacji nawilżasz jakoś skórę? Tam jest dużo bardziej delikatna i dobrze gdybys nawilżała ją tez jakimiś nieperfumowanymi kremami np. Bepanthen, Mediderm lub Linomag czy jak pisała Tynka sudocrem. Bo podczas miesiączki jest tez inne pH i może podrażniać :)
Nigdy nie nawilżałam 🙈, ale ostatnio się nie depiluję 😅
 

Podobne tematy

Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry