• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Masaż Tantryczny pytania i odpowiedzi...

TantraMan

Cichy Podglądacz
Witam serdecznie.
Chcę poruszyć temat masażu tantrycznego, ponieważ często przeglądając różne fora niestety napotykamy się na wrzucaniu masażu tantrycznego i erotycznego do jednego worka, a przecież są to zupełnie inne masaże skupiające się na zupełnie innej ideologii.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie masażu tantrycznego zapraszam chętnie odpowiem na pytania dotyczące tego masażu.
Pozdrawiam T.
 
Mężczyzna

Banisteriopsis2

Erotoman
na czym polega roznica miedzy tanterycznym a erotycznym
Różnice są zasadnicze. Masaż tantryczny ma na celu bycie swoistą "psychoterapią przez ciało".
W masażu tantrycznym chodzi m.in. o uciskanie tych punktów na ciele, których stymulacja prowadzi do określonych reakcji psychicznych i wpływania na stan świadomości. Przy dobrym masażu tantrycznym można doświadczyć odmiennych stanów świadomości. Tantra ma związek z uwalnianiem zblokowanej energii, która nam nie służy. Uwalnianiem i pozbywaniem się starych traum, stresów, napięć i nieprzerobionych emocji i przeżyć.
Jedną z podstawowych technik masażu tantrycznego jest rozbrajanie ciała, często mające miejsce podczas pierwszej sesji.
Możesz przeczytać o tym np. tutaj:
A z książek, jest np. "Wprowadzenie do tantry". Autorem jest Lama Yeshe.
Poza tym Marzena Barszcz "Psychoterapia przez ciało".
Freya Wolna udziela się też na FB. Podobnie jak inna znawczyni tej dziedziny, Janka Jankiewicz.
Na różnych grupach na FB są też informacje np. o kursach i warsztatach masażu tantrycznego. Da się to znaleźć.
Nie powiem Ci, jak się do tego przygotować ani jak zacząć, bo nie siedzę w temacie tak głęboko. Możesz się dowiedzieć ze źródeł, które Ci wskazałem.
Choć dość uniwersalną sugestią jest, żeby przed sesją nie mieć konkretnych oczekiwań ani wyobrażeń. Przed sesją na pewno masażysta/masażystka ustali z Tobą granice dotyczące np. nagości lub miejsc, których może dotykać, a których nie. Najlepiej porozmawiaj o tym z osobą, która wykonuje takie masaże. To uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania.

Natomiast masaż erotyczny nie ma celów terapeutycznych, tylko ma być po prostu przyjemny. Ma być przyjemnością samą w sobie.
Owszem, masaż tantryczny też potrafi być przyjemny, nawet bardzo - jednak nie jest to jego głównym celem. Nie ma na celu doprowadzenia masowanej osoby do orgazmu.
Przede wszystkim, masaż tantryczny nie jest erotyczny. Nawet jeśli wiąże się z nagością, a w czasie jego trwania osoba masowana odczuwa przyjemność, którą można nazwać erotyczną. Przynajmniej momentami. Nie jest to jednak erotyka sama w sobie, nie jest to erotyzm dla samego erotyzmu.
 
Kobieta

Aisog01

Erotoman
Ja mam pytanie- czy w rytuale przed masażem- staje się nago przed masażystą i czy masażysta jest nago?
 
Mężczyzna

Banisteriopsis2

Erotoman
czy w rytuale przed masażem- staje się nago przed masażystą i czy masażysta jest nago?
Pewnie u różnych masażystów jest różnie. Ja miałem wtedy chustę na biodrach, a masażystka nie była nago. Choć czytałem, że u niektórych masażystek/masażystów nagość jest bardziej obecna. Musiałbym pójść do innych masażystek, żeby się przekonać z autopsji.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
T łódzkie Masaż Tantryczny Ogłoszenia 3
T łódzkie Masaż Tantryczny Ogłoszenia 1
A wielkopolskie Masaż tantryczny dla Pań :) Ogłoszenia 0
H Masaż tantryczny Kamasutra 8
G Masaż prostaty Fantazje erotyczne 1

Podobne tematy

Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry