• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Jak sprawdzić jakość zabawek erotycznych?

Mężczyzna

DenioXD

Seks Praktykant
Dzień dobry. Jak sprawdzić czy dana zabawka jest wykonana z dobrego sylikonu stali pcv itp
Przedewszystkim bezpiecznego dla zdrowia czy są oznaczania że dany materiał jest bezpieczny w tej zabawce czy trzeba ufać danej marce że ta zabawka jest ok lub inny sposób. Oczywiście można kupić np wibrator za kilka stów z renomowanej firmy ale nie każdego stać na takie zabawki.
 
Ostatnia edycja:
Kobieta

Rikke

Dominujący
Aby była bezpieczna dla zdrowia, to przede wszystkim patrzysz na materiał z jakiego jest wykonana i odrzucasz wszystko, co ma porowatosc (zeby nie osadzał sie na powierzchni syf), wiec zostaje silikon medyczny, stal nierdzewna (brrr), tudziez szkoło borokrzemowe (tez brrr), na upartego tworzywo ABS, ale to raczej głownie do produkcji masazerow jest wykorzystywane
Kolejno kupujesz tylko od znanego producenta, ktory ma juz renome w swiecie sex gadzetow, i unikasz kupowania "nonejmow" niewiadomej produkcji. Owszem, takie gadzety beda drozsze, ale niekoniecznie musza kosztowac kilka stowek. Sa promocne z roznych okazji, czasem wchodzi np. nowszy model itp. Ogolnie trzeba sie naszukac jak kot za mysza;)
Dalej kupujesz w sprawdzonych sklepach, ktore maja juz jakas historie i sa sprawdzone przez innych klientow. Od StanisławaXX12 z allegro to mozna gabke do naczyn kupic ale niekoniecznie juz korek analny. Chyba ze sklep allegro jest przedłuzeniem sprzedazy sklepu wspomnianego poprzednio.
Dalej jak juz wytypujesz zabawke - szukasz opinii w sieci i bezposrednio w sexshopach, na blogach, vlogach, youtube itp. Fajnie jak znasz j.obcy i poszukasz na obojezycznych, bo jednak "zagranica" jest duzo wieksza otwartosc na seks i czesto mozna znalezc duzo wiecej informacji w j.angielskim niz polskim.
No, chyba tyle...
I jak do tego czasu ci sie nie odechce i nie grzmotniesz poszukiwan w cholere, to jest szansa ze znajdziesz gadzet na 99% bezpieczny. Bo 100% pewnosci miałbys, jakbys go sam wyprodukował ;)
Przykładowo fajne sa gadzety formy lelo, ale najczesciej w pip drogie https://www.lelo.com/pl
Tansze znajdzie sie np. z Fun Factory, firma z dojczlandii https://www.funfactory.com/pages/qualitaetsversprechen
 
Ostatnia edycja:
Mężczyzna

DenioXD

Seks Praktykant
Hmm a PCV? posiadam dildo wykonane z tego materiału produkt jest markowy jest w pudełku nie śmierdzi plastikiem.
Oczywiście wiem że jest porowate w jakiś stopniu dokładnie je myje kilka minut pod gorąca wodą z mydłem po i przed użyciem.
Chodzi mi czy ten materiał jest bezpieczny na pudelku pisze że nie zawiera faftalanów itp.
Ale czy jest bezpieczny?
 
Ostatnia edycja:
Kobieta

Rikke

Dominujący
Ale czy jest bezpieczny?
Denio, nie wiem czy ktokolwiek potwierdzi lub zaprzeczy :)
Jak producent napisał, ze nie zawiera ftalanow to dobrze, bo to szkodliwe paskudztwo. Pytanie tylko czy producentowi wierzyc czy nie, tak jak i z produktami innego rodzaju. Raz na jakis czas wychodzi gdzies afera i wycofuja cos tam ze sklepow, a czy komus by sie chciało analizowac skład dildo? No nie wiem... Wiec tutaj juz własna rozwaga jest potrzebna i na pewno bez gumki bym nie uzywała. Rowniez przez porowatosc, co sie naszorujesz to twoje, ale guma dla pewnosci nie zaszkodzi, jak w zyciu ;)
 
L

lingster

Guest
Zawsze możesz kupić sobie gumowe 17cm dildo po pijaku w automacie vendingowym i się rano zdziwić, budząc obok niego. 🙈
Tym razem to nie koleżanka mówiła... 😂
 

Podobne tematy

Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry