• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Fetysz strzyżenia włosów

Mężczyzna

Emhyr

Cichy Podglądacz
Dla mnie takie połączenia krótkich z długimi (byle w granicach dobrego smaku) to zawsze było jak guilty pleasure. Połączenie delikatności linii kobiecego karku z drapiącym dotykiem krótkich, wystrzyżonych maszynką włosów to jak zmysłowy odjazd. I nie musi być to niekoniecznie strzyżenie - może być obserwowanie strzyżenia albo nawet mycie ich partnerce.

@PaniTrycholog A jak u Ciebie temat przeszedł z życia zawodowego do erotycznego?
 
Kobieta

PaniTrycholog

Nowicjusz
Dla mnie takie połączenia krótkich z długimi (byle w granicach dobrego smaku) to zawsze było jak guilty pleasure. Połączenie delikatności linii kobiecego karku z drapiącym dotykiem krótkich, wystrzyżonych maszynką włosów to jak zmysłowy odjazd. I nie musi być to niekoniecznie strzyżenie - może być obserwowanie strzyżenia albo nawet mycie ich partnerce.

@PaniTrycholog A jak u Ciebie temat przeszedł z życia zawodowego do erotycznego?
W miarę upływu czasu i coraz większej świadomości zafiksowałam na ten temat... z czasem zaczeły pojawiać się różne myśli... lubię dbać o swoje włosy i włosy innych a u mężczyzn podniecają mnie nie tylko te na głowie ale też na całym ciele... zupełnie nie rozumiem skąd u mężczyzn moda na golenie wszystkiego do zera... ani to męskie ani praktyczne... przyrodzenia jak takie bezwłose szczurze ogony.... gołe torsy jak u woskowych figur... aż przykro patrzeć 🙈
 
Mężczyzna

Banisteriopsis2

Erotoman
zupełnie nie rozumiem skąd u mężczyzn moda na golenie wszystkiego do zera.
No, ja akurat się nie golę na ciele. I o ile golenie pach uważam za coś zwyczajnego (choć też nieobowiązkowego), o tyle IMHO jeśli nie jest się zawodowym pływakiem, to nie ma powodu, by golić całe ciało ani jego większość. Jasne, można przystrzygać, jednak golenie podrażnia skórę i ogólnie niekoniecznie jest czymś dobrym dla ciała.
 
Kobieta

PaniTrycholog

Nowicjusz
No, ja akurat się nie golę na ciele. I o ile golenie pach uważam za coś zwyczajnego (choć też nieobowiązkowego), o tyle IMHO jeśli nie jest się zawodowym pływakiem, to nie ma powodu, by golić całe ciało ani jego większość. Jasne, można przystrzygać, jednak golenie podrażnia skórę i ogólnie niekoniecznie jest czymś dobrym dla ciała.
No nie chodzi mi o golenie jako takie... dziś jest tyle metod epilacji.... do wyboru do koloru... metody trwałego jak i krótkotrwałego pozbycia się włosów, sposoby na bolesne czy bezbolesne ich usunięcie, wywołujące podrażnienia lub nie. Chodzi mi raczej o idee żeby być bezwłosym na ciele... skąd to się bierze u mężczyzn? z biologicznego punktu widzenia każdy włos na ciele człowieka pełni jakąś funkcję niezależnie od puci... pozbywanie się ich tylko we względu na trendy kultury masowej jest słabe.... rozumiem prwnych sportowców... kulturystów i takie tam... ale aerio Panowie chce się wam tak podgalać, trymerować, woskować i inne... jeśli są tu Panowie któży to robią to czy jest to tylko wasza potrzeba estetyczna, komfort fizyczny czy raczej decyzyjne są partnerki... to znaczy ja rozumiem, że ktoś lubi to a inny co innego i nie mam z tym problemu tylko chodzi mi o sam mechanizm i motyw działania
 
Mężczyzna

Emhyr

Cichy Podglądacz
pozbywanie się ich tylko we względu na trendy kultury masowej jest słabe.... rozumiem prwnych sportowców... kulturystów i takie tam... ale aerio Panowie chce się wam tak podgalać, trymerować, woskować i inne... jeśli są tu Panowie któży to robią to czy jest to tylko wasza potrzeba estetyczna, komfort fizyczny czy raczej decyzyjne są partnerki..
Pomijając jakieś totalne jazdy typu upodabnianie się do jaszczurek, to strzelam, że mogą być jeszcze motywacje "sensualne". To znaczy np. pozbywanie się totalnie owłosienia jako podświadoma tęsknota za takim odczuciem "poślizgu" jak w wodach płodowych? Ludzie mogą mieć traumy porodowe, to pewnie mogą mieć też specyficzne "flashbacki" z takich przeżyć. Taki strzał.
 
Mężczyzna

Banisteriopsis2

Erotoman
pozbywanie się ich tylko we względu na trendy kultury masowej jest słabe
Pewnie kwestia mody - depilację znano i praktykowano już w starożytności, np. w Egipcie, a także na Bliskim Wschodzie. Znano ją też w innych kręgach kulturowych.
Oczywiście nie wykluczam, że modeling ma tutaj swój wpływ. I stereotyp, że np. na plaży lepiej nie mieć odsłoniętego owłosionego ciała, bo to niby passe czy coś.
I pewnie w części przypadków golenie/depilowanie ciała ma związek z preferencjami partnerek.
Część ludzi twierdzi, że golenie/depilacja to przejaw dbania o siebie, choć osobiście powiedziałbym raczej, że dbanie o siebie to przestrzeganie higieny, zdrowe odżywianie i brak nałogów i używek, a nie pozbywanie się włosów. :)
 

Podobne tematy

Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry