• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Co sądzicie o naturalnym planowaniu rodziny (npr)?

Status
Zamknięty.

SETH

Podrywacz
Naturalne Planowanie Rodziny.. to znaczy kalendarzyk czy coś? Wiem, że jest google, ale naprawdę mi się nie chce teraz przeszukiwać tych wszystkich stron. Może mi ktoś wytłumaczy co to jest dokładnie?
 

Yossarian

Biegły Uwodziciel
Hm, to jest taki baardzo rozbudowany klaendarzyk jeśli jush :) w którego w skład wchodzą różne metody, np. termiczna i kobieta prowadzi dokładne obserwacje i zapisy... dzięki temu określa kiedy jest okres płodności itp. (z bardzo dużą dokładnością)
 

ted

Biegły Uwodziciel
Mozna tak powiedziec, jeszcze bodajze badanie sluzu i wszystkie rzeczy zwiazane wlasnie z temperatura.
 

Inżynier

Biegły Uwodziciel
Nic nie jest taki pewne jak tabletka - wg mnie. NPR daje 100% pewności, ale pomyłka to jaki procent: chyba dużo większy niż 0,5 w przypadku tabletek. NPR jest bardzo ryzykowne, za to nie ingeruje w organizm.
 

Plamerek

Cichy Podglądacz
Skuteczność metody termicznej przy dokładnym stosowaniu i co najważniejsze stosowanie ścisłej metody termicznej określa się nawet na 0,3 przy niedokładym i nieścisłym na 17 :) Ale jak ktoś jest sierota to nawet tabletki może zapomnieć wziąść :) Wszystko wymaga odpowiedzialności :)
Wystarczy tylko poznać swój organizm, poznać cykl...i będzie wszystko git :) Zabezpieczamy się tą metodą(między innymi) od 3 lat i jest dobrze :) Moi rodzice tak sie zabezpieczają od 25 lat i też jest dobrze. Przeciez tu nie ma żadnego ryzyka że pod wpływem stresu owulacja się przesunie, czy cykl sie rozreguluje i dostaniemy owulacji w 25 dniu...Jest to niewątpliwie bardzo dobra metoda...tylko niestety mało kto o niej wie:)
Zresztą komu by sie chciało wstawać o tej samej godzinie i mierzyć temp. skoro można łyknąć tableteczke i po kłopocie :)
 

ted

Biegły Uwodziciel
Ale sterylizacja u mezczyzn jest srednim pomyslem, poza tym zalegajacae nasienie przysparza problemow :p
 

kasiulla

Biegły Uwodziciel
można cofnąć zabieg? Bodajże w 20% udaje się cofnąć zabieg i kosztuje to bagatela kilkaset tysięcy funtów w Wlk Brytanii. Wiem, bo znajomy zbiera teraz pieniądze na zabieg- to jego ostatnia nadzieja, i wciąż wypomina sobie, jaki był głupi że się poddał sterylizacji.
Kurcze, chyba będzie trzeba temata o steylizacji walnąć. Z ankietą.
 

Linda

Cichy Podglądacz
Witam. Jestem tu nowa i mam pytanie :cry:
Czy jeśli dziś zaczał mi się okres i dziś uprawiałam sex bez zabezpieczenia duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciażę ? :unsure:
 

Linda

Cichy Podglądacz
No ja wiem że takie jest zycie ale przeciż myślałam że jak mam okres to wszystko jest ok i szansa jest mała :cry:
 
Status
Zamknięty.
Podobne tematy

Podobne tematy

Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry