• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Biegunka i wymioty podczas brania tabletek

Status
Zamknięty.

grze

Seks Praktykant
Gdy podzcas brania tabletek wystąpi biegunka lub wymioty(nie spowodowane tabletkami)Czy to zmniejsa zabezpieczenie a jak tak to w jakim stopniu obniza sie ono Ktos wie
 

Koszałek Opałek

Biegły Uwodziciel
Nie no bez przesady. Zależy to od odstępu czasowego pomiędzy biegunką/wyomiatami a braniem tabletki. Jak wiadomo tabletka jest brana po to aby się rozpuścić w żołądku pod wpływem kwasów żołądkowych.

Wiadomo, skuteczność się zmniejszy ale nieznacznie.

Ważną rzeczą jest też długość brania tabletek antykoncepcyjnych, im dłużej brane tym mniejsza strata skuteczności (wg. informacji na ulotce po skończeniu zażywania tabletek antykoncepcyjnych pełny powrót do płodności może trwać nawet kilka lat).
 

madzia

Podrywacz
moja ginekolog powiedziala ze jesli wymioty/biegunka wystapily po 5 godzinach od wziecia tabletki to ochrona sie nie zmniejsza... ile w tym prawdy to nie wiem... ja tam zawsze po wymiotach sotsowalam przez tydzien dodatkowe zabezpieczenie albo tzw "stosunek przerywany" (lecz pozniej byl shiz... przez ta chwile uniesienia... ) tak jak to jest przy pominieciu tabletki...
 

Edeq

Podrywacz
Koszałek Opałek napisał:
(wg. informacji na ulotce po skończeniu zażywania tabletek antykoncepcyjnych pełny powrót do płodności może trwać nawet kilka lat).
:shock:
Na tej od mojej dziewczyny nic takiego nie pisze... Jeśli to prawda, to chyba czas zaprzestać brać tabletki, bo mamy zamiar mieć potomstwo za parę lat...
 

gremlin

Cichy Podglądacz
Ale to jest chyba mozliwe po np. 20 latach ciągłego brania....Tak mi się wydaję, przecież skoro tak bardzo wymagana jest regularność, to tabletki nie mogą działać wiecznie.
 

Koszałek Opałek

Biegły Uwodziciel
Novynette. Ale nie pamiętam czy było to napisane na ulotce, czy w necie na stronie o tabletkach anty. W każdym razie powrót do pełnej płodności nawet po paru latach dotyczy osób, które nieustannie przez parę lat brały tabletki.
 

kasiulla

Biegły Uwodziciel
hmm mi sie coś zdaje że to bzdura;)

to w takim razie skąd moja mama ma trzy dorodne córki zaraz po zaprzestaniu brania tabletek? A moja ciocia? Dlaczego w rok po odstawieniu urodziła dwie śliczne bliźniaczki:)?

Jakiś czas na pewno trzeba poczekać na zajście w ciażę- aby cykl sie uregulował. Ale bez przesady- to nie są lata! Najwyżej miesiące.
 

Edeq

Podrywacz
kasiulla napisał:
czyli to jeden na 100 przypadków- więc nie strasz ludzi Koszałek ;)
No właśnie... :) Nie strasz, bo juz się serio zacząłem obawiać. Ja słyszałem o półrocznym okresie - tyle można odczekać, ale nie parę lat... :cry:
 

gonia

Erotoman
Koszałek Opałek napisał:
Po 1 : to zależy od organizmu
Po 2 : to jest zakwalifikowane jako "możliwe efekty uboczne"

Tyle.
no wlasnie wszystko zalezy od organizmu...
i po tabletkach faktycznie dlugo sie wraca do plodnosci ale jesli wczesniej byly one brane bez przerwy przez kilka lat... wiem tez ze trudniej jest po zastrzykach
 

kasiulla

Biegły Uwodziciel
po depo-proverze nawet do dwóch lat! :?
sama zastanawiałam się nad depo-proverą, ale nie- po depo są spore problemy z uzyskaniem naturalnego, regularnego cyklu oraz z zajściem w ciążę- to nie dla mnie, wiem, ze chciałabym mieć dzieci za parę lat, a nie chcę mieć problemów z zajściem w ciążę.

Decyzja- tabletki antykoncepcyjne, choć po nich także można chwilę poczekać na zajscie w ciażę. Często zdarza się tak, ze od razu po zaprzestaniu brania tabletek zachodzi się w ciażę. Dlatego przecież tak ważne jest, aby wziąć tabletkę po 7dniowej przerwie oraz uważać na porządne wymiot oraz biegunkę i interakcje! Bo można zajść w ciążę ;)
 

grze

Seks Praktykant
Ja skolei slyszalem w telewizji ze jakis ginekolog mowil ze po odstawieniu tebletek organizm kobiety staje sie bardziej plodny.
 

Edeq

Podrywacz
gonia napisał:
no wlasnie wszystko zalezy od organizmu...
i po tabletkach faktycznie dlugo sie wraca do plodnosci ale jesli wczesniej byly one brane bez przerwy przez kilka lat...
Przez kilka to znaczy przez ile? Powiedzmy, że moja dziewczyna będzie brała tabletki przez 3 lata, po czym będziemy już chcieli, aby zaszła w ciążę. Będziemy mieli z tym jakiś problem?
 

gonia

Erotoman
nie wiem lekarzem nie jestem :) to w sumie zalezy od organizmu jak przyjmuje te proszki
jesli chodzi reguralnie do lekarza to on pewnie robi jej badania i jeslki jest wszystko ok to moze brac proszki dalej przynajmniej ja tak mam...
wydaje mi sie ze te kilka lat to jest wiecej niz 5 na pewno :)
 
Status
Zamknięty.

Podobne tematy

Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry