• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Kolejny raz nam nie wychodzi :(

Polihymnia

Biegły Uwodziciel
aprilmoon napisał:
Nie trzymam się stereotypów bo jeszcze całkiem niedawno sam byłem 16-to latkiem i pamiętam jakie nieraz miałem głupie pomysły i jaka niekompletna była moja wizja świata i zależności zdarzeń które się w nim dzieją. Dodać muszę, że od zawsze mówiono mi, że rozumuje i zachowuje się jak o wiele starsza osoba która w życiu wiele przeżyła i zobaczyła.
PS. Czy możesz z ręką na sercu powiedzieć, że nigdy nie zdarzyło Ci się, że mimo iż głęboko zastanawiałaś się nad jakąś sprawą to i tak później okazywało się, że popełniłaś głupi (i często oczywisty) błąd w ważnej dla Ciebie sprawie? Żadko kiedy jest tak, że to co wydaje się białe jest białe naprawdę i w 100%
Tak, to wszystko co mówisz jest prawdą... Ale nie oceniajmy każdego pojedynczego przypadku... Ta dziewczyna się zdecydowała na współżycie i w razie czego poniesie tego konsekwencje... Jednak wciąż będę się upierać, że nie istnieje coś takiego jak odpowiedni wiek na seks...
Poza tym gdyby to chłopak miał te 16 lat (bo pewnie większość przeżywa swój pierwszy raz w tym wieku), to nie byłby tak piętnowany jak dziewczyna... Tak, dziewczynie nie wypada... :?
 

aprilmoon

Biegły Uwodziciel
Teraz ty używasz stereotypu. Ja nie miałem swojego 1-ego razu w wieku 16 lat bo cierpliwie czekałem aż moja dziewczyna do tego dojrzeje i jakoś żyję. Zresztą uważam, że jak coś się dostaje za szybko i za łatwo to się ma tendencję do nieszanowania tego. Odpowiedni wiek na seks istnieje ale nie jest to magiczna granica np.18 lat kiedy to wszyscy nagle stają się rozumni i wystarczająco dojrzali by uprawiać seks. Jest to granica w której każda poszczególna jednostka osiąga zdolność do pełnego korzystania z seksu tzn. wie o tym, że seks nie jest tylko po to żeby mieć orgazm i wie, że można się (dla mnie jest to nawet przyjemniejsze) kochać długo i powoli napawając się bliskością osoby którą się kocha. Jeśli potrafisz dołożyć wszelkich starań aby twojej drugiej połówce było jak najlepiej i rozumiesz, że seks to nie tylko "kotłowanina" w łóżku to moim zdaniem jesteś gotowy na seks. Ale aby to osiągnąć potrzeba czasu, dużo (może istnieją genialne jednostki które osiągneły ten poziom szybciej niż inni) czasu.
 

Polihymnia

Biegły Uwodziciel
No właśnie! To dlaczego kwestionujesz, czy ta dziewczyna nie osiągnęła tego stanu, że jest już gotowa?...
Nie używam stereotypu, to było czysto ironiczne...
 

Lewiatan

Nowicjusz
Równiez uważam, ze 16 lat to stanowczo za mało na rozpoczęcie współżycia. Płeć nie odgrywa tutaj żadnej roli. Żal mi takich ludzi.
 

aprilmoon

Biegły Uwodziciel
Polihymnia, ja jedynie wyrażam swoją opinię co do ogółu ludzi a nie do konkretnej osoby. Być może masz rację, a może się mylisz. Nie mi oceniać to czy konkretna osoba jest gotowa na seks w danym wieku nie znając jej dobrze osobiście, ale wiedząc, że są ludzie którzy przez całe życie do seksu (jak i wielu innych rzeczy) nie dorośli dlatego bardzo wątpię w to że 16-to latka jest gotowa w każdym aspekcie na seks. Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje i niech tak pozostanie. Dzięki temu świat jest ciekawszy i niejednolity.
 

gonia

Erotoman
aprilmoon napisał:
Polihymnia, ja jedynie wyrażam swoją opinię co do ogółu ludzi a nie do konkretnej osoby. Być może masz rację, a może się mylisz. Nie mi oceniać to czy konkretna osoba jest gotowa na seks w danym wieku nie znając jej dobrze osobiście, ale wiedząc, że są ludzie którzy przez całe życie do seksu (jak i wielu innych rzeczy) nie dorośli dlatego bardzo wątpię w to że 16-to latka jest gotowa w każdym aspekcie na seks. Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje i niech tak pozostanie. Dzięki temu świat jest ciekawszy i niejednolity.
Oczywiscie, że tak i niech mi ktos powie że dziewczyna w pełni czuła siegotowa na to jedynie ona moze sama tak uwazac ale nie jej stan
 

aprilmoon

Biegły Uwodziciel
Czy możesz Gonia rozszerzyć swoją wypowiedź bo obawiam się, że nie w pełni rozumiem co masz na myśli (zwłaszcza jeśli chodzi o jej stan)
 

gonia

Erotoman
wiesz, co jakos nie pamietam, o co mi chodziło wczoraj chodzilam jak nacpana wiec traktuj moja wypowiedz jakby jej nie było ok
 

tylko_ja17

Seks Praktykant
poczytalam sobie ten temat i lekko (tylko lekko) zwatpilam w swoja gotowosc. jak pochwale sie pierwszym razem, powiecie, ze jestem gowniara - 17 lat w koncu:) hm... oczywiscie to nie bedzie powodem do zmiany mojej decyzji. mam kochajacego chlopaka, ktoremu ufam jak nikomu, poza tym na pewno nie zrobie tego, gdy nie bede chciala, no i bez zabezpieczenia :?

hm, pewnie za pare lat sama bede mowila, ze 17 to maaaaaaaalo ;)
 

gosiaa

Cichy Podglądacz
każdy jest mądry parę lat później, ja miałam 16 lat za pierwszym razem i wtedy wydawało mi się, że jest OK. z biegiem czasu uświadomiłam sobie, że mogłam jeszcze poczekać... ale w sumie nie żałuję. stało się i tyle.
 

wstydliwa20

Nowicjusz
Sama straciłam dziewictwo w wieku 19 lat, ale nawet mając mniej lat uważałam, że wiek: 15, 16 czy nawet 17 to zdecydowanie za mało do seksu. Seks jest fajny, ale to nie tylko zabawa, trzeba być świadomym tego co się robi i jakie mogą być skutki. Trzeba być przygotowanym na wszystko i nie koniecznie mam tu na myśli nieplanowaną ciążę.

Potem tyle problemów mają mlodzi ludzie i trzeba zakladać kolejne fora :p (to tak na marginesie)

Najważniejsze jest to, że każdy decyduje za siebie. Nie mam prawa komentować, negować, czepiać się młodych ludzi. Mam prawo tylko wypowiedzieć się na dany temat.
 

KLM

Seks Praktykant
gosiaa napisał:
każdy jest mądry parę lat później, ja miałam 16 lat za pierwszym razem i wtedy wydawało mi się, że jest OK. z biegiem czasu uświadomiłam sobie, że mogłam jeszcze poczekać... ale w sumie nie żałuję. stało się i tyle.
no tak. moja luba i ja tez mielismy po 17 lat jak zaczelismy i tez nie zalujemy.

ale od poczatku. tabletki zabezpieczaja wystarczajaco. gdyby nie bylo zabezpieczenia tylko tzw przerywane to kicha jest. wiek 16 lat - ciezko powiedziec czy dziewczyna jest gotowa czy nie - ona sama musi to stwierdzic i nikt inny tego jej nie powie.
z racji wykonywanego zawodu (nie wazne jakiego) rozmawialem z dziewczynka ktora miala 14 lat (moja córcia ma 13 lat mam szok w oczach), rozmawiala o seksie bardzo swobodnie, powiedziala ze "cnote" stracila ponad pol roku temu (szczegulow nie pamieta bo byla piana) teraz juz uwaza bo sie wystraszyla ze moze zajsc w ciaze.... na pytanie dlaczego tak wczesnie stwierdzila ze top juz jej czas i tyle. zadna patologia, mądre dziewcze, ustatkowana rodzina....

bólemoga byc spowodowane psychika - reakcja obronna organizmu... moze ona poprostu chce byc gotowa a nie jest .....
reasumujac : wiek nie ma tu wielkiego znaczenia. inna sprawa kto ma jaki poglad... cyganki w wieku 13 lat mają juz pierwsze dziecko....
 

Szarka

Erotoman
KLM napisał:
... cyganki w wieku 13 lat mają juz pierwsze dziecko....

nie znam żadnej Romki , która w wieku 13 lat urodziła dziecko, i uważam, że rodzenie dzieci w wieku 13 lat jest ogromnym błędem i szokiem dla tego rodzącego DZIECKA, bo skoro sam masz 13 letnią córkę, to raczej nie nazwiesz jej kobietą ?
 

myphototusia

Cichy Podglądacz
ja się wogóle dziwie że tak się czepiacie ludzi, którzy stracili w wieku 16lat dziewictwo/prawictwo. Przepraszam bardzo, ale czy to wasza sprawa czy ich ? Wydaje mi się, sylwek zadał pytanie i czeka na konkretną odpowiedź a nie słuchać (a raczej czytać) co WY macie do powiedzenia na temat jego 17-sto letniej dziewczyny! To chyba nie jest w porządku. Każdy decyduje o rozpoczęcia współżycia sam. Jeśli będzie chciał uprawiać sex w wieku 12 lat to będzie, jeśli chce poczekać do ślubu to poczeka. Ale to tylko jego sprawa. Naprawde nie rozumiem dlaczego się tak czepiacie o to. Ok, rozumiem że sex w tak młodym wieku nie sprawi przyjemności (*tzn może sprawi ale to nie to co czuje człowiek "starszy i doświadczony") ale chce spróbować, ma ochotę, czuję że jest przygotowany więc TO zrobi. Każdy człowiek popełnia błędy.

A co do bólu .. Wydaje mi się, że Twoja dziewczyna jest poprostu spięta. Czyli jak kto ktoś przede mna uznał że chce być gotowa na siłę a w rzeczywistości nie jest. Radzę iść do lekarza, albo poprostu poczekać:)
 

gosiaa

Cichy Podglądacz
myphototusia napisał:
Wydaje mi się, że Twoja dziewczyna jest poprostu spięta. Czyli jak kto ktoś przede mna uznał że chce być gotowa na siłę a w rzeczywistości nie jest.

Wg mnie to najbardziej prawdopodobne. Poczekajcie jeszcze trochę.
 

Bonsai

Cichy Podglądacz
dziwna moda panuje wsrod nastalotkow-im szybciej pojda z kims do lozka tym sa bardziej dorosli.
Ja bylam juz pelnoletnia- i teraz z perseptywy czasu wiem, ze i tak bylo troszke za wczesnie.

Ja proponuje wizyte u lekarza. Byc moze to otarcie, byc moze strach a byc moze symulowanie spowodowane lekiem, obawa?
jesli lekarz powiedzial, ze ok...to problem chyba wymaga przedyskutowania z dziewczyna.

pozdrawiam i powodzenia zycze.
 

Szarka

Erotoman
myphototusia napisał:
ja się wogóle dziwie że tak się czepiacie ludzi, którzy stracili w wieku 16lat dziewictwo/prawictwo.:)

Nie czepiam się, ja poprostu nie rozumiem tej głupoty.

myphototusia napisał:
Przepraszam bardzo, ale czy to wasza sprawa czy ich ? Wydaje mi się, sylwek zadał pytanie i czeka na konkretną odpowiedź a nie słuchać (a raczej czytać) co WY macie do powiedzenia na temat jego 17-sto letniej dziewczyny! To chyba nie jest w porządku. Każdy decyduje o rozpoczęcia współżycia sam. ..

Owszem ale każdy powinien być do tego odowiednio przygotowany edukacja jest tak samo ważna jak i dorosłość.

myphototusia napisał:
Jeśli będzie chciał uprawiać sex w wieku 12 lat to będzie, jeśli chce poczekać do ślubu to poczeka. Ale to tylko jego sprawa...

Mylisz się, w wieku 12 czy 16 lat jest się dzieckiem, więc jakby nie patrzeć odpowiedzialność za dziecko ponoszą rodzice !


myphototusia napisał:
Naprawde nie rozumiem dlaczego się tak czepiacie o to. Ok, rozumiem że sex w tak młodym wieku nie sprawi przyjemności (*tzn może sprawi ale to nie to co czuje człowiek "starszy i doświadczony") ale chce spróbować, ma ochotę, czuję że jest przygotowany więc TO zrobi. Każdy człowiek popełnia błędy.

hmm taki tok myślenia potwierdza tylko jak bardzo jesteś niedojrzała, czyli kiedy mój 6latek stwierdzi, że chce zapalić papierosa to zapali bo on czuje że jest dorosły ? :shock: Owszem każdy popełnia błędy ale przed głupotą i niewiedzą trzeba dzieci i młodzież chronić, to tak jak z maluchami kiedy ma 2 latka nie rozumie, że wrzątek wyrządzi mu krzywdę na całe życie...
 

myphototusia

Cichy Podglądacz
Szarka napisał:
hmm taki tok myślenia potwierdza tylko jak bardzo jesteś niedojrzała, czyli kiedy mój 6latek stwierdzi, że chce zapalić papierosa to zapali bo on czuje że jest dorosły ? :shock: Owszem każdy popełnia błędy ale przed głupotą i niewiedzą trzeba dzieci i młodzież chronić, to tak jak z maluchami kiedy ma 2 latka nie rozumie, że wrzątek wyrządzi mu krzywdę na całe życie...

hmm no może mam inny tok myślenia niż Ty ale pamiętaj że jeśli nawet dziecko będzie chiało coś zrobić i się na to uprze to i tak to zrobi pod nieobecność rodziców. Nie uchronisz dziecka od wszystkiego. Ale wydaje mi się że 16letnia dziewczyna już nie jest aż takim dzieckiem i choć trochę myśli i w tym wieku (przynajmniej ja tak miałam) jest ciekawa świata. Ludzie w tym wieku chcą zasmakować czegoś zakazanego, innego, chcą poczuć się dorosłe. Wydaje im się, że kiedy będą uprawiać sex będą już "dorosłe". I to jest ich wybór. Niestety nie możesz im tego zabronić i pogodzić się z tym że zmieniły się czasy i coraz to młodsi chcą poczuć się dorośli poprzez sex. Wśród młodzieży być dziewicą/prawiczkiem w wieku 16 lat to już całkiem dziwne. No cóż, trudno się mówi. Czasy się zmieniają i nic na to nie poradzisz. Jedni są "dojrzali" do sexu w młodym wieku a inni dalej uważają że poprzez pocałunek można zajść w ciąże. To także zależy od towarzystwa w jakim się obracają. Jak widzisz w tym przypadku Sylwek ma 20lat a jego dziewczyna 17. On potrzebuje czegoś więcej niż tylko pocałunki a ona jeszcze niedawno marzyła o księciu z bajki. Może on niczego od niej nie wymagał a ona chciała mu zaimponować, pokazać "jaka jest dorosła". Nie wiem. Ale to co się dzieje teraz na tym świecie przerasta dużo ludzi. I niestety trzeba się do tego przyzwyczaić, patrzeć z przymrużeniem oka.
 

Podobne tematy

Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry