• Witaj na forum erotycznym SexForum.pl

    Forum przeznaczone jest wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli nie jesteś pełnoletni, lub nie chcesz oglądać treści erotycznych koniecznie opuść tą stronę.

Biokosmetyki - piękno zdrowej skóry czy kolejna ściema?

Stosujesz kosmetyki naturalne?

  • Tak, jestem z nich zadowolona/y.

    Votes: 1 25,0%
  • Stosowałam/em, ale mnie nie przekonały.

    Votes: 1 25,0%
  • Nie stosuję, ale interesuje mnie ten temat.

    Votes: 1 25,0%
  • Nie, bo nie wierzę w działanie takich kosmetykĂłw.

    Votes: 1 25,0%

  • Total voters
    4
A

Anika

Guest
Co sądzicie o kosmetykach naturalnych?
Używacie?
Jesteście zadowolone (zadowoleni) czy raczej niekoniecznie?

W skrócie o co chodzi:

Kosmetyki naturalne (zwane też biokosmetykami lub kosmetykami ekologicznymi) powstają ze składników pochodzenia roślinnego lub mineralnego. W swoim składzie zawierają olejki eteryczne, ekstrakty ziołowe, oleje. Stosowana technologia produkcji oraz jakość składników sprawiają, że biokosmetyki dużo rzadziej wywołują reakcje alergiczne i podrażnienia. Dodatkowo korzystne jest, że nie zawierają barwników syntetycznych, syntetycznych substancji zapachowych, silikonu, parafiny i produktów pochodzących z ropy naftowej. Zawierają naturalne substancje konserwujące (np. witamina E, olejki eteryczne, alkohol) i są przyjazne środowisku, gdyż praktycznie wszystkie ich składniki ulegają biodegradacji.

Składniki pochodzenia roślinnego
Roślinne surowce z których produkowane są biokosmetyki pochodzą najczęściej z kontrolowanych biologicznych upraw. Do produkcji kosmetyków pozyskuje się je metodami fizycznymi (np. tłoczenie, ekstrakcja, filtracja, destylacja, suszenie itp.), mikrobiologicznymi lub enzymatycznymi.

Składniki pochodzenia zwierzęcego
Kosmetyki naturalne raczej nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, nie są też testowane na zwierzętach, dlatego szczególnie chętnie sięgają po nie weganie. Użycie surowców zwierzęcych jest możliwe wtedy, gdy te są pozyskane od zwierząt żyjących i pochodzących z hodowli ekologicznych.

Działanie
Kosmetyki naturalne pobudzają i wspomagają pracę skóry, nie walczą z naturalnymi procesami zachodzącymi w skórze, lecz wspierają je wpływając pozytywnie na proces odnowy, mogą mieć właściwości lecznicze i pobudzają proces regeneracji. Efekty nie są natychmiastowe, jednak trwalsze i wyraźniejsze.

b585d8758335003.jpg
 
Mężczyzna

seba77

Erotoman
Uzywałem kiedyś serum ze śluzu ślimaka, zamiast innych kremów. Dobrze nawilża skórę i wygładza. Jako facet nie używam wielu kosmetyków a ten ktoś mi polecił
 
B

Basia

Guest
zasadniczo nie używam i dość mocno muszę się pilnować co używam
choć jest kilka naturalnych kosmetyków które cenię

Niestety nawet nie naturalne kosmetyki dla mnie są kurwesko drogie więc nie można miec wszystkiego :p
 

Konik121

Moderator
Członek Załogi
Ogólnie jestem bardzo sceptycznie nastawiony do wszelkich produktów typu Bio czy Eko. Często nie mają zbyt wiele wspólnego z tymi hasłami lub nieznacznie różnią się od standardowych produktów, a kosztują dużo więcej. Akurat nieco znam ten rynek.

Co do samych kosmetyków to używam tych które spraktykowałem i skutecznie na mnie działają. Nieistne czy zwą się bio, eko albo zawierają składniki syntetyczne.

- - - Zaktualizowano - - -

Przed chwilą, po treningu, wszedłem pod prysznic i zacząłem myć swoje ciało. Najpierw spocona klata, następnie spięty brzuch, później twarde jak stal pośladki. Robiłem to z gracją Shakiry z jej teledysków i... wtedy się spostrzegłem, że mydło które używam jest "eko naturalne" ;)
 
Mężczyzna

sajjanin86

Instruktor seksu
Przed chwilą, po treningu, wszedłem pod prysznic i zacząłem myć swoje ciało. Najpierw spocona klata, następnie spięty brzuch, później twarde jak stal pośladki. Robiłem to z gracją Shakiry z jej teledysków i... wtedy się spostrzegłem, że mydło które używam jest "eko naturalne" ;)

Panie :) pokaż nam te stalowe pośladki! pokaż nam swoje eko ciało :D
 
Kobieta

Aisog01

Erotoman
Na niektóre zioła i kwiaty mam uczulenie. Ale lubię ten nieperfumowany zapach kosmetyków naturalnych (mam nadwrażliwość zapachową).
 
Prywatne rozmowy
Pomoc Użytkownicy
    Nie dołączyłeś do żadnego pokoju.
    Do góry